Глава УПЦ вчергове відвідав Буковину, підтримавши служіння єпископа-опозиціонера9 січня глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій відвідав Чернівецьку єпархію, де звершив літургію у Свято-Вознесенському Банченському чоловічому монастирі поблизу міста Герца. Настоятелем обителі є вікарій єпархії єпископ Лонгин, відомий як відкритий опозиціонер Патріарху Кирилу, повідомляє "Релігія в Україні".

Главі УПЦ співслужили митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій (Єгоренко), намісник обителі єпископ Банченський Лонгин (Жар), єпископ Хотинський Веніамин (Міжінський), а також духовенство монастиря та клірики єпархії з паствою.

Під час літургії Предстоятель підніс молитву за мир в Україні. По завершенні богослужіння він звернувся до братії і парафіян спершу румунською мовою, оскільки переважна більшість з них за національністю – румуни, а потім українською, повідомляє сайт УПЦ.

Митрополит Онуфрій привітав усіх присутніх зі святом Різдва Христового і днем пам’яті святого архідиякона та первомученика Стефана, побажав миру, доброї молитви, здоров’я і Божої підтримки у всіх благочестивих справах і починаннях та благословив усіх.

Далі владика відвідав вихованців будинку для дітей-інвалідів при монастирі «Віра, Надія і Любов» та дитячого будинку у с. Молниця, яким опікується Банченська обитель.

Главу УПЦ супроводжували митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, намісник монастиря єпископ Банченський Лонгин та єпископ Хотинський Веніамин.

Для гостя вихованці дитячих будинків заспівали різдвяні колядки та піснеспіви, продекламували вірші. Архіпастир привітав дітей та вихователів дитячих будинків із Різдвом Христовим, побажав міцного здоров’я, Господнього благословіння і щасливої долі, а вихователям — Божої допомоги у виконанні їхньої місії, після чого усім вручив різдвяні подарунки.

Нагадаємо, що митрополит Онуфрій протягом 2016 року приділяв Буковинській єпархії і безпосередньо єпископу Лонгину особливу увагу, багато разів відвідуючи єпархію, а також зустрічаючись з владикою Лонгиним на тлі регулярної критики останнім Патріарха Кирила.

Теги: