Міністерство культури закликає УПЦ відреагувати на антиукраїнські дії вищого духовенстваМіністерство культури України оприлюднило 31 січня заяву щодо висловлювань та дій сепаратистського й антиукраїнського характеру окремих священнослужителів УПЦ (Московського Патріархату). Остання конфесія поки що не відреагувала на цей виклик, повідомляє "Релігія в Україні".

У заяві зазначається, що Міністерство культури здійснює постійний моніторинг релігійної ситуації на території окупованого Росіією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. Наводяться конкретні приклади публічних антиукраїнських заяв і дій з боку священиків та митрополитів УПЦ (МП) у 2016 році, їхньої відкритої консолідації з російським агресором та бойовиками "Л/ДНР", освячення зброї, яка націлена в Україну.

На неодноразові звернення Міністерства до керівництва УПЦ з цього приводу на адресу державного органу надходили заспокійливі відписки, які "відверто дисонують із словами й справами тих представників кліру та вищого духівництва УПЦ, які не просто виправдовують, але й де-факто сакралізують збройну агресію Російської Федерації супроти України".

Міністерство зазначає, що така ситуація "стає нормою та яку не хочуть помічати, визнавати та належним чином реагувати на рівні проводу Церкви". Проте Міністерство "не може залишати подібні факти поза своєю увагою, висловлює занепокоєність та глибоку стурбованість цими та багатьма іншими відомими випадками відвертої антиукраїнської діяльності представників Української православної церкви на окупованих територіях".


Міністерство "закликає керівництво Української православної церкви та її вірних публічно засудити військову агресію Російської Федерації проти України, визнану на міжнародному рівні, а також звернути особливу увагу та надати належну канонічно-дисциплінарну оцінку системним антиукраїнським висловлюванням й діям окремих представників кліру та вищого духовенства УПЦ, зокрема членам вищого органу церковного управління – Синоду, згаданим у нашому зверненні,  – митрополитам Платону, Лазарю, Митрофану (останній, серед іншого, ще й очолює Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ),  які зайняли відверту колабораціоністську позицію, відкрито співпрацюючи, морально виправдовуючи й духовно підтримуючи російських окупантів".

Також Міністерство звертається до правоохоронних органів й закликає надати діям та висловлюванням представників кліру та вищого духівництва УПЦ належну правову оцінку.

Станом на 14 годину 3 лютого 2017 року УПЦ не відреагувала на звернення Міністерства культури України.

Фото Facebook

Теги: