18 травня в українському парламенті можуть бути проголосовані законопроекти 4128 і 4511, які регулюють релігійне життя українських громадян. Проти законопроектів рішуче виступає УПЦ (Московського Патріархату), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

Перший документ № 4511 "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких перебувають в державі, що визнана Верховною Радою України державою-агресором" передбачає встановлення особливого статусу для певних конфесій, формування додаткових умов для припинення їх діяльності, узгодження призначень на керівні посади в даних конфесіях з центральним органом виконавчої влади, який реалізовує державну політику в сфері релігії і так далі. Очивидно, автори мають на увазі в першу чергу Українську Православну Церков (Московського Патріархату).

Другий документ №4128 передбачає передачу храмів від однієї конфесії до іншої на підставі самоідентифікації частини парафіян. Іншими словами, для того, щоб передати будь-який храм, достатньо групі парафіян заявити, що вона хоче перейти в іншу конфесію і відповідно має право на приміщення.

Вказані законопроекти вже піддали критиці офіційні представники УПЦ (МП). Зокрема, глава її Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов вважає законопроекти дискримінаційними. Він також повідомив, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини поділяє цю думку, про що йдеться у щорічній доповіді про стан дотримання та захисту прав і свобод людини громадянина в Україні.

"Але, як ми бачимо, ні закони, ні Уповноважений з прав людини для депутатів не указ?", - задає риторичнезапитання священик.

Тематику "антицерковних" законопроектів порушили днями заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоієрей Микола Данилевич в Вашингтоні (США) - в рамках Всесвітнього саміту з питань захисту переслідуваних християн, який зібрав 600 делегатів з більш, ніж 130 країн світу. Представник УПЦ, зокрема, зазначив, що дискримінаційні дії відбуваються в країні з переважною більшістю християнського населення і спрямовані проти найбільшого релігійного співтовариства.

Крім того, з канцелярії Київської митрополії до єпархій було розіслано листа про терміновий збір підписів на парафіях. "Стало відомо, що 18 травня 2017 року (четвер) у Верховній Раді України планується прийняття антицерковних законопроектів №4128 та №4511. У зв’язку з цим, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, направляємо Вам проекти листів до народних депутатів, обраних у Вашому окрузі. Під цими листами-зверненнями потрібно зібрати у храмах ввіреної Вам єпархії завтра (в неділю 14 травня) ПІДПИСИ вірян. І не пізніше вівторка (до 9:00 год.) ці листи з підписами передати у Канцелярію Київської Митрополії", - йдеться у повідомленні.

Митрополит Лука (Коваленко), керуючий Запорізькою єпархією УПЦ, вже поширив емоційне звернення,  в якому зазначається, що "слуги диавола, кричащие о декоммунизации", "пытаются ввергнуть не только нашу Церковь, но и нашу Родину – Украину, в пучину межконфессиональной войны". Архієрей закликає "совершить пост и возложить на себя молитвенный подвиг", а також зібрати серед парафіян підписи проти законопроектів.

Теги: