Наслідками рішень Собору від 4 травня, який відновив архієпископа Мстислава (Гука) правлячим архієреєм, стало "занепокоєння кліру та вірян, численні конфлікти між духовенством, ідеї проголошення автономії чи відходу до інших юрисдикцій парафій нашої церкви", зазначається на сайті Тернопільскої єпархії УАПЦ, який офіційний сайт УАПЦ раніше, 20 травня, оголосив фейковим.

На самому офіційному сайті УАПЦ інформація про проведення Собору 8 червня подається таким чином:

"8 червня 2017 р.Б. в Патріархії УАПЦ відбулось чергове засідання Архієрейського Собору УАПЦ та Патріаршої Ради.

Згідно протоколу засідання Предстоятель УАПЦ Блаженніший митрополит Київський і всієї України Макарій залишається керуючим Хмельницькою єпархією, а архієпископ Мстислав ( Гук ) призначений настоятелем Богоявленського храму м. Кам'янець-Подільський.

Щодо Тернопільської єпархії рішенням Архієрейського Собору та Патріаршої Ради прийнято провести єпархіальні збори священослужителів в м.Тернополі та на зборах визначитись із кандидатурою на керуючого Тернопільською єпархією із двох запропонованих кандидатів Архієрейським Собором або запропонувати кандидатуру із числа духовенства Тернопільської єпархії".

Водночас інтернет-джерела Uapc.te.ua і Рatriarchia.org.ua, які належать опонентам нинішнього глави УАПЦ митрополита Макарія і теж висвітлюють події в УАПЦ, по-різному тлумачать результати Собору 8 червня.

За даними Рatriarchia.org.ua, "На засіданні було піднято питання про переголосування стосовно прийнятого раніше рішення, від 4 травня 2017 р.Б., про поновлення в структурі УАПЦ Владики Мстислава (Гук) та призначення його на посаду керуючого Хмельницькою єпархією УАПЦ з титулом Архієпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський, проте більшістю було вирішено залишити все без змін. Таким чином нині Архієпископ Мстислав (Гук) офіційно є керуючим Хмельницькою єпархією УАПЦ".

За даними Uapc.te.ua, на засіданні Архієрейського Собору 8 червня була присутня численна делегація Тернопільської єпархії УАПЦ, представники якої були налаштовані повернути керуючим Тернопільської єпархії владику Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ, якого призначали водночас і керуючим Тернопільською єпархією замість звільненого від посади владики Мстислава, що обіймав посади керуючого Тернопільською і Хмельницькою єпархіями.

Також делегація вимагала скасувати указ, виданий Предстоятелем УАПЦ митрополитом Макарієм о. Ігорю Прийдуну від 4 травня про призначення його настоятелем кафедрального собору Різдва Христового (м. Тернопіль).

Делегати просили не поновлювати владику Мстислава (Гук) у складі УАПЦ за численні неодноразові канонічні порушення, а о. Ігоря Семирозума, о. Володимира Герасимчука, іподиякона Віталія Окунського, "які своєю недостойною поведінкою нанесли нищівний удар по репутації нашої святої церкви – вивести з кліру УАПЦ та заборонити в служінні".

За інформацією Uapc.te.ua, главою УАПЦ митрополитом Макарієм та Архієрейським Собором УАПЦ 8 червня було заслухано духовенство Тернопільської єпархії і прийнято рішення про призначення Єпархіальних зборів Тернопільської єпархії на 15 червня 2017 р. На цих зборах, ща відбудуться 15 червня, мають бути присутні митрополит Галицький Андрій (Абрамчук), архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман (Семанчук) та єпископ Ужгородський і Закарпатський Кирило (Михайлюк).

"У відповідності до статуту та дотримання прав соборноправності духовенство та віряни Тернопільської єпархії матимуть змогу самостійно обрати кандидатуру правлячого архієрея на посаду керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ із запропонованих Архієрейським Собором", - зазначає Uapc.te.ua.

Обидва джерела - Рatriarchia.org.ua і Uapc.te.ua - повідомляють і надають світлини про протест під стінами Патріархії УАПЦ. Під вікнами Патріархії УАПЦ звучали гасла недовіри до попередніх рішень Предстоятеля УАПЦ та Архієрейського Собору, розповсюджувались листівки “Про геїв в рясах”.

"Патріотично налаштована молодь з гаслами та гучномовцями, понад дві години, пікетували Патріархію УАПЦ вимагаючи  зустрічі з Блаженнішим Макарієм (Малетич), Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ, та Мстиславом Гуком, якого вважають ганьбою УАПЦ та недостойним духовного сану", - зазначається на сайті Uapc.te.ua. "Молодь відкрито засудила перебування геїв та алко-попів в лоні нашої святої церкви. Вимагали не ганьбити УАПЦ та припинити руйнування вікової церкви мучеників землі української з середини", - коментує подію той же сайт.

Теги: