Зокрема, щодо дій посадових осіб Чернівецької ОДА сайт УПЦ (МП) пише: "зафіксовано складання та видачу службовою особою підроблених документів, за якими ОДА здійснювала примусову перереєстрацію релігійних громад УПЦ на громади «ПЦУ»... Суд встановив той факт, що виконуючий обов’язки голови Чернівецької області М. Павлюк, а також його особистий виконавець М. Гергелюк та інші посадовці видають сфальсифіковані розпорядження про примусове переведення парафій канонічної УПЦ до новоствореної «ПЦУ». При цьому членів канонічних парафій не тільки не ставлять до відома про їх так званий «вільний перехід» до «ПЦУ», це все робиться всупереч діючому законодавству".

У Чернівецькій єпархії УПЦ (МП) вважають, що в. о. керівника Чернівецької ОДА діє всупереч ст.2 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», де зазначено, що основним завданням місцевих державних адміністрацій є забезпечення виконання Конституції, Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня, дотримання законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян Буковини. "Такі рейдерські та злочинні дії посадовці Чернівецької ОДА чинили свідомо попри те, що Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ офіційно повідомляла Чернівецьку ОДА, що жодна з парафій канонічної УПЦ не виявляла будь-якого бажання та не має на меті переходити до «ПЦУ»", — кажуть в єпархії.

Як зазначають в прес-службі єпархії, рішення з перереєстрацією статутів приводять до релігійної ворожнечі в усіх населених пунктах Буковини. Саме тому єпархія з таким питанням неодноразово зверталася до в. о. голови області. Однак всі звернення були проігноровані, що змусило Чернівецько-Буковинську єпархію УПЦ звернутися до суду.

Йдеться про протизаконні реєстрації нової редакції статутів 43 громад УПЦ.

Також 16 травня 2019 року Головне слідче управління Національної поліції України на основі заяви протоієрея УПЦ (МП) Василя Лавренюка, настоятеля церкви святих безсрібників Косьми і Даміана в селі Розваж Рівненської області, навколо якої точиться суперечка з вірянами ПЦУ, порушило кримінальну справу проти голови Рівненської ОДА Олексія Муляренко. Кримінальне провадження відкрили за фактом видачі чиновником розпоряджень про переведення громад УПЦ (МП) в юрисдикцію ПЦУ, що в УПЦ (МП) вважають протизаконним.

В УПЦ (МП) зазначають, що голова РОДА Муляренко Олексій, "бажаючи створити для прихильників нової релігійної організації (ПЦУ) в Україні, протиправні привілеї у вигляді створення умов для заволодіння майном, що належить іншим релігійним організаціям, прийняв рішення зареєструвати нові редакції статутів 43 релігійних громад, що належать Українській Православній Церкві".

Теги: