"«Хто хоче спасти свою душу, той її погубить, а хто її погубить задля Мене, той її спасе», - звернувся глава УГКЦ до слухачів. - Цими словами хочу звернутися до наших медиків. Я вчора побачив одну фотографію медика з ранами на чолі та на обличчі від носіння захисної маски і засобів захисту. Шановні працівники охорони здоров’я, ви сьогодні є на передовій. Ви ті, що тепер віддаєте своє здоров’я та життя, аби врятувати здоров’я і життя хворих людей. Ваша Церква є разом з вами", – запевнив глава УГКЦ.

"Як за часів Майдану, коли греко-католицькі храми, монастирі відкрилися і перетворилися на лікарні, на підпільні госпіталі, так якщо буде потрібно, весь церковний простір стане госпіталями, де ми будемо разом з вами рятувати людські життя", - заявив предстоятель. "Тільки ви навчіть нас, як це робити. Ми вміємо швидко і добре вчитися, щоби разом з вами рятувати життя людини, яка помирає", – сказав він.

Також Святослав звернувся до заможних людей, людей великого, малого, середнього бізнесу. "Мабуть, ви сьогодні не можете спати, тому що світова економіка входить у період рецесії. Падають біржі, гроші знецінюються... Я закликаю вас вкласти ваші гроші в найкращу інвестицію – порятунок і захист людського життя. Якщо ви сьогодні відчуєте соціальну відповідальність бізнесу, будьте певні, свої відсотки ви отримаєте. Це відсотки, які не дасть жоден банк і жодна акція. Вони дадуть вам надію на життя вічне і залишаться у ваших руках навіть після вашої смерті", – запевнив лідер УГКЦ.

"Ми молимося за медиків і ми зробимо все, щоб не настала хвилина, коли ви, лікарі, будете вирішувати, яка людина буде жити, а яка вмиратиме через те, що у вас не буде коштів врятувати кожного, хто потребує допомоги", - сказав Святослав.

Також предстоятель закликав українську владу оголосити "політичний карантин" і не ухвалювати рішень, які вимагають всенародного обговорення. "Звертаюся до нашої влади різних рівнів. У вас сьогодні тяжкий час. Ви мусите часом приймати надзвичайно складні непопулярні рішення, створюєте кризові штаби, аби швидко реагувати на нові виклики. Знайте, що ваша Церква є разом з вами. Але водночас закликаю вас - оголосіть політичний карантин в Україні. Не приймайте в момент такого болю, страждання людей тих рішень, які потребують всенародного обговорення, загальної суспільної дискусії. Не приймайте таких рішень, які можуть створювати суспільну напругу. А ще більше - не піддавайтеся спокусі при помочі карантинних заходів здійснювати переслідування або репресії по відношенню до ваших політичних опонентів", - наголосив Святослав.

Нагадаємо, що на час всеукраїнського антиепідемічного карантину керівники єпархій УГКЦ почали звільняти мирян від обов’язку фізичної присутності на літургії в неділі та свята.

Теги: