1,5% дитячого населення України не знає, що таке справжня сім’я, бо живуть і виховуються в інтернатах. Це 106000 дітей, з яких 6000 — сироти, а решта має батьків.

“Зазвичай у нас у Черкасах виявляють бажання стати прийомними батьками віруючі люди. Вони мають бажання, вони мають вдосталь любові, щоб нею поділитися з дітьми, які позбавлені батьківського піклування. Тому що такі діти потребують любові та підтримки, і захисту”, — відзначає головний спеціаліст служби у справах дітей сектору опіки, піклування та влаштування дітей Черкаської міськради Олена Реберченко.

“Пастор Анатолій Леонідович з дружиною, були перші, хто взяли дітей. А потім нас всіх теж побуджував Господь. У кожного будинку своя історія, але ми всі разом в одній церкві”, — зазначив батько-вихователь Олександр Спільніченко.

Сім’я Харченків узяла сімох діток. Приклад подала мама дружини. У неї разом з біологічними було 17 дітей. “Ми бачили, яка кількість дітей знаходиться без батьків, їх долі важкі. Потім вийшла заміж, чоловіка підводила до цього, але думали, що в 40-50 років візьмемо, але потім з’явилася така можливість і зрозуміли, що час настав”, — каже мати-вихователька Тамара Харченко.

Багатодітною мамою Тамара стала у 27 років. Найменша дівчинка з перших п’яти, яких взяла ця родина, казала, що це не її дім і вона хоче до мами. Тамара каже, що труднощі долає завдяки любові до дітей і материнському серцю. “Обнімашки всі люблять, це, мабуть, найулюбленіше. На батуті стрибаємо, кожній дитині подобається увага, навіть якщо віршик вивчимо — це маленьке свято”, — ділиться Тамара.

“Ми дуже сильно любимо маму і тата”, — каже прийомна дитина Даніела.

“Один із факторів, чому батьки створюють ненормальні умови існування утримання, проживання в родині є їх занедбаність ще в дитинстві. Батьки отримують ненормальні умови проживання від власних батьків, і так ланцюжок продовжується далі”, — каже завідувач сектору служби у справах дітей, які потрапили у складні обставини, Черкаської міськрад Наталя Молчанович.

Прийомні сім’ї беруть дитину в сім’ю та допомагають їй стати членом суспільства, а згодом утворити власну родину.

Теги: