Глобальність УГКЦ відчувалася і хронологічно, бо якщо за київським часом робочі засідання починалися о 16:00, то у Вінніпезі (Канада) це була щойно 8:00, у Буенос-Айресі (Аргентина) — 10:00, а в далекому австралійському Мельбурні вже була глибока ніч — 23:00.

Розпочинаючи робочі синодальні засідання, верховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, зауважив, що нинішнє зібрання є підсумком тривалої синодальної діяльності, яку пів року тому започаткувала Церква у зв’язку з карантинними обмеженнями, чинними у світі. У межах цієї діяльності предстоятель провів із синодальними отцями кілька циклів регіональних зустрічей, під час яких владики обговорювали справу душпастирського служіння в умовах карантину, а також міркували над душпастирським плануванням на ближчу і дальшу перспективу. Окремі регіональні зустрічі владик були присвячені літургійним, канонічним і фінансовим питанням. Довершенням цієї інтенсивної синодальної праці стала нинішня сесія Синоду, під час якої єпископат прийняв низку важливих душпастирських і канонічних рішень.


Зокрема, владики затвердили методологію проведення аудиту судочинства в УГКЦ для поліпшення діяльності Єпархіальних трибуналів, прийняли Положення про візитацію семінарії в УГКЦ, а також потвердили дві Інструкції, розроблені Богословським відділом Патріаршої курії, які мають на меті подальше впорядкування книговидання в УГКЦ.

Окрему увагу члени Синоду єпископів УГКЦ присвятили затвердженню звітів Патріаршої курії загалом та окремих загальноцерковних фондів, як-от «Андріїв гріш», з якого забезпечувалася підтримка постраждалих від пандемії, від паводків на Прикарпатті та інших категорій потребуючих осіб в Україні, а також Місійного фонду, який покликаний сприяти розвитку в УГКЦ місійного духу і місійної діяльності.

Особливим духовним плодом цьогорічного Синоду стало благословення на проголошення і публікацію нового Катехизму УГКЦ для молоді. Над Катехизмом працювало кілька робочих груп богословів, катехитів, молодіжних душпастирів і представників самої молоді. Усім їм глава УГКЦ висловив подяку, яку склав владиці Давидові Мотюку, голові Патріаршої катехитичної комісії, що відповідальна за здійснення цього важливого душпастирського проєкту. Катехизм написаний у вигляді паломництва молодих людей у супроводі душпастиря до найголовніших святинь УГКЦ та має назву «Ми йдемо з Христом». Синодальні отці не лише рекомендували Катехизм до проголошення, а й доручили Патріаршій катехитичній комісії подбати про переклад цього посібника іноземними мовами.

На закінчення синодального засідання глава УГКЦ, згідно з усталеною синодальною традицією, привітав цьогорічних ювілярів з нагоди чергових річниць їхніх уродин, священничих свячень або єпископської хіротонії. Відтак Секретар Синоду єпископів владика Богдан Дзюрах від імені усіх членів Синоду привітав предстоятеля з його золотим ювілеєм від дня народження, який Святослав відзначав 5 травня. Музичним подарунком для всіх цьогорічних ювілярів став відеоролик зі світлинами владик і традиційним многоліттям у виконанні студентів Колегії святого Йосафата в Римі та Чоловічого хору і капели бандуристів з Канади і Сполучених Штатів Америки.

Спільною молитвою до Богородиці владики закінчили цьогорічний Синод єпископів УГКЦ.

Теги: