Зустріч складалася із трьох частин: біблійно-богословське осмислення; оцінка досвіду людей, які знаходяться в управлінні; обговорення реальних можливостей і небезпек процесу, в який ми входимо.

Ігор Бандура, один із ведучих, підкреслив мету круглого столу: «Продовжити процес осмислення з метою формування нашої спільної, збалансованої, біблійної, глибоко-практичної позиції в питанні церква і політичний процес».

На початку Олександр Гейченко, доктор філософії, ректор Одеської богословської семінарії, посилаючись на роботи пастора Василя Васильовича-Іванова, зазначив: «Місія церкви – виконувати те, що робить Бог… місія Божа спрямована на те, щоб все те, що було спочатку створено Богом, привести до того задуму, який був порушений через гріхопадіння… Церква повинна розуміти, що ця місія включає не лише спасіння душ, а трансформацію всього того, куди проникло гріховне єство: суспільство, політичний устрій, економічні відносини, гуманітарна сфера, освіта, відносини між народами тощо. Все те, де присутній гріх, є об’єктом Божої рятівної дії. І Церква є інструментом того, щоб всеосяжна Божа програма трансформувала увесь Всесвіт».

Федір Райчинець, завідувач кафедри богослів’я в Українській євангельській семінарії, викладач, докторант, нагадав, що від 1000 до 1500 євангельських вірян будуть балотуватися на цих виборах. Також він сказав: «Якщо ви вирішили, що ваше покликання займатися політикою, то я вважаю, що нам всім потрібно навчитися демонструвати зміїну мудрість, про яку говорив Ісус Христос».

Ярослав Пиж, ректор Української євангельської теологічної семінарії, доктор філософії, на цьому заходу зазначив: «Духовність цього світу в його загубленості. І наша місія як церкви донести Євангеліє і сказати людям наскільки вони загублені без Господа. Наша ціль на землі не тільки проповідувати Євангеліє, але й бути Христом у всіх сферах життя, тому що Христос в Собі об’єднав і небесне і земне... Роль церкви не тільки в духовних речах. Ми розв’язуємо духовні проблеми, ми вирішуємо соціальний біль і ми працюємо над незламністю системи суспільства, де ми встановлюємо і світогляд і цінності, які відповідають Євангелію».

Також виступав Андрій Гнідець, юрист, фахівець в боротьбі з корупцією. Він говорив про такі аспекти: чому корупція – це проблема; що таке корупція та про антикорупційні інструменти, тобто як самому не стати об’єктом корупції та як депутат-християнин може їй протистояти.

«Маючи біблійні аргументи, церква та окремі християни можуть і мають робити вагомий вклад в зменшення толерантності суспільства до корупції», – підкреслив він.

У Андрія Гнідця була ще одна промова, в якій він говорив про межі політичної та церковної діяльності: що допустиме і не допустиме. Він відповідав на такі питання: чи може церква підтримувати окремі політичні партії чи окремих кандидатів?; чи можуть окремі кандидати-християни проводити агітації в церкві, і зокрема під час богослужінь?; чи можуть пастори та інші священнослужителі церков бути кандидатами в депутати місцевих рад?; яка місія депутата-християнина в органі влади?

«Ефективність депутата місцевої ради вимірюється перш за все в тому, наскільки ефективно він використовує свої повноваження у розв’язанні проблем людей на місцевому рівні чи в окрузі», – сказав він.

Також виступали учасники, які ділилися своїм практичним політичним досвідом: Олександр Чубай, депутат Рівненської міської ради 2-их скликань, голова комісії з питань законності та депутатської діяльності; Олександр Фуркало, голова об’єднаної територіальної громади на Черкащині; Андрій Василенко, засновник соціальної пекарні "21.3", директор дочірнього підприємства Зееландія, депутат Броварської міської ради 7-го скликання. Вони ділилися своїм практичним політичним досвідом.

Також протягом всього заходу виділяли час й для панельних дискусій. Перша панельна дискусія була присвячена темі громадянської відповідальності християнина і місії церкви, в якій брали участь Олександр Гейченко, Федір Райчинець, Ярослав Пиж та інші присутні учасники. У другій панельній дискусії обговорювали можливості та спокуси політичної праці і як з цим боротись. Брали участь Олександр Чубай, Олександр Фуркало, Василенко та присутні учасники. На третій панельній дискусії говорили про тему церкви в політиці та політику в церкві: точки напруження і червоні маркери. Брали участь Валерій Антонюк, Федір Райчинець, Андрій Гнідець та присутні учасники.

Теги: