Звертаємося до кожного громадянина України з проханням зробити власний вибір свідомо та зважено, після ретельного молитовного розпізнавання, та за жодних обставин не торгувати власним голосом і сумлінням. Про це йдеться у

Єпископи у зверненні зазначають, що обираючи сьогодні представників місцевої влади, українці обирають майбутнє держави, а оскільки йдеться про вибори місцевих органів влади, то це майбутнє неминуче відобразиться в конкретиці нашого щоденного життя — позначиться на всіх, в тому числі на дітях і родинах.

На переконання владик, за жодних обставин острах перед небезпекою пандемії не повинен стати загрозою українській державності. З огляду на це єпископи звернулися до представників влади з проханням створити належні санітарно-епідеміологічні умови для гарантування громадянам України максимальної безпеки на виборчих дільницях. Владики звернули особливу увагу на безпеку членів дільничних комісій та на право голосу тих громадян, які хворіють чи перебувають в умовах самоізоляції. «Відповідальне ставлення до організації самого процесу може захистити здоров’я та права громадян нашої країни», — мовиться у документі.

«Закликаємо всіх виборців у день голосування обов’язково дотримуватися вимог Уряду щодо запобігання розповсюдженню інфекції та за жодних обставин не легковажити здоров’ям і життям власним та свого ближнього. Ідучи на виборчі дільниці, використовуйте захисні маски, дотримуйтеся безпечної соціальної дистанції, мийте руки та обробляйте їх антисептичними засобами, принесіть із собою власне письмове приладдя для заповнення бюлетеня. Представників вразливих соціальних груп просимо в день голосування прийти в такий час, коли передбачається присутність найменшої кількості людей на дільницях, щоб уникнути додаткових загроз для власного здоров'я», — йдеться у тексті звернення.

«Заохочуємо наших душпастирів звернутися з проханням до наших вірних не відкладати голосування до часу після Літургії, щоб уникнути надмірного скупчення людей на виборчих дільницях», — закликали у Синоді.

«Обираючи представників місцевої влади, слід звернути увагу на їхню відповідність таким ціннісним засадам, як порядність і відповідальність, щира та діяльна любов до України, готовність віддано трудитися заради спільного добра в громаді та в державі», — наголосили єпископи УГКЦ.

Також 18 жовтня клава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший верховний архиєпископ Святослав у проповіді до вірних висловив думку, що «Сьогодні ми молимося за чесні і справедливі вибори до місцевих органів державної влади, які відбудуться наступної неділі. Нині в усіх церквах священники зачитують окреме звернення нашого Синоду щодо виборів».

«Святіший Отець Папа Франциск говорить, – нагадав Святослав, – що суспільні лиха, які сьогодні бичують людину, полягають у тому, що людина не здатна любити і сприймає іншу людину як ворога. Вбачає в чужинцеві, емігрантові, потребуючому того, хто  хоче в неї щось забрати». Для того щоб подолати суспільні лиха, зауважив глава УГКЦ, треба прислухатися до папи Римського, який говорить про політику як про суспільний вияв любові.

«У зверненні ми просимо наших людей виконати свій громадянський обов'язок як вияв любові до Батьківщини і обирати тих, які вміють любити, які справді люблять Україну, її народ, готові послужити своїм людям, своєму народові, шукаючи спільного блага», – наголосив Святослав. Він нагадав "золоте правило", яке стосується всіх людей і яке розуміють усі: і християни, і не християни, і віруючі, і не віруючі, - як бажаєте, щоб вам чинили люди, чиніть їм так само.

Теги: