Вказане положення є пропозицію особисто Міністра освіти і науки України С. Шкарлета і є результатом уваги по позиції церковної спільноти, озвученої влітку 2020 р. під час зустрічі Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з прем’єр-міністром України Д. Шмигалем.

Наразі викладання курсів морально-духовного спрямування здійснюється лише у 34,73 відсотках шкіл України. Таким викладанням нині охоплено лише 13,19 відсотків учнів. Тому нині практично 87 відсотків майбутніх громадян України не вивчають курси морально-духовного спрямування.

При цьому щороку кількість відповідних шкіл і учнів скорочується. Щоденно кількість учнів, охоплених викладанням курсів морально-духовного спрямування, скорочується на сімдесят п’ять дітей, тобто більше, ніж на два класи за день.

"Відтак запровадження обов’язкового викладання Етики / Курсів морального спрямування у 5-6 класах усіх шкіл України вагомо сприятиме як подальшому викладанню курсів морально-духовного спрямування, так і належному вихованню учнів, зазначається на сайті УГКЦ. - Наразі, за наявною інформацією, на Міністерство освіти і науки чиниться тиск з боку опонентів викладання у закладах освіти курсів духовно-морального спрямування щодо скасування вказаної пропозиції. З огляду на це, існує НАГАЛЬНА НЕОБХІДНІСТЬ підтримати пропозицію щодо обов’язкового викладання Етики / Курсів морального  спрямування у 5-6 класах усіх закладів загальної середньої освіти і у цьому відношенні проєкт  Типової освітньої програми для 5-9 класів".

Сайт УГКЦ наводить посилання на проєкти відповідних листів.

Теги: