Також до участі в форумі був запрошений генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус, який у своєму онлайн-виступі зазначив, що захоплюється українськими медиками, які роблять усе для протидії поширенню коронавірусу. Він наголосив, що ВООЗ продовжуватиме надавати Україні підтримку для того, щоби зупинити пандемію та відновити нормальне життя країни.

Окрім того, у форматі онлайн до присутніх звернулася президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, яка повідомила, що завдяки ініціативі COVAX лікарі та медперсонал України одержать перші вакцини вже цього місяця.


У заході взяв участь предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній, який неодноразово висловлював думку, що загалом щеплення не заборонені ніякими релігійними приписами, проте за саму медичну процедуру та якість вакцин відповідальність мають брати системи охорони здоров‘я та держави, адже це є в їхній компетенції.

Українську Греко-Католицьку Церкву на форумі представляв о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ.

«Українська Греко-Католицька Церква намагалася адекватно та солідно відповідати на той виклик, який перед нами постав. Дякуючи Богові і тому, що структура нашої Церкви є у 27 країнах світу і на 5 континентах, ще до впровадження карантину в Україні ми вже мали відповідні прецеденти, яким чином народи в різних куточках світу відповідають на цей виклик, і вже мали узагальнену картину. Ще до запровадження карантину в Україні ми дали відповідні інструкції та розпорядження, як влаштувати духовне життя парафіян у нашій Церкві. Подальші відповіді на нові виклики були в тому самому ключі. З огляду на це, у перші тижні карантину в нашій Церкві було створено Антикризовий комітет, який займався і продовжує займатися опрацюванням адекватної відповіді на актуальні труднощі. Було зроблено багато речей, які пояснювали вірним УГКЦ, а також усім людям доброї волі, як правильно поводитися», – сказав священник.


Відтак він пригадав присутнім, що глава УГКЦ озвучив позицію цієї Церкви щодо вакцинації наприкінці січня на засіданні ВРЦіРО. «Коротко цю позицію можна охарактеризувати трьома словами: перше – добровільність, друге, що дуже важливо, – це доступність, і третє – безпечність. Скорочено – ДДБ. Якщо вакцинація і всі супутні процеси в Україні відбуватимуться, згідно з цим принципом, позиція Церкви буде, безумовно, сприятливою», – запевнив представник УГКЦ.


Крім того, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ звернувся до учасників Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» з нагадуванням, що вакцинація, про яку зараз так багато говориться, – це не панацея. «Вакцинація – це лише засіб боротьби з коронавірусною пандемією, хоч і дуже серйозний, проте все ж засіб. Не слід забувати про ті речі, яких потрібно дотримуватись для подолання пандемії: масковий режим, миття рук, дистанція. Сюди тепер додається і вакцинація, яка, однак, є лише кроком у боротьбі», – наголосив о. Олекса.

«Наступним кроком (мабуть, він буде вже останнім у відповіді на виклик, який перед нами стоїть) стане питання нових ліків і протоколів лікування», – зауважив о. Олекса, посилаючись на твердження міністра закордонних справ України.

Теги: