За словами Вадима Денисенка, брати Ананьєви є одними із великих спонсорів РПЦ. Зокрема, вони долучалися до організації перебування мощей Андрія Первозванного в Росії та Україні у 2003 році. "Зеленського про те, аби зняти санкції, попросила саме церква", — відзначив політолог.

Як відомо, 23 березня 2021 р. президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким, зокрема, виключив з санкційного списку Олексія та Дмитра Ананьєвих. Обидва були власниками російського Промсвязьбанка. Санкції проти них були введені 19 березня 2019 року терміном на три роки.

Примітно, що днями Басманний райсуд Москви задовольнив клопотання ГСУ СК Росії про заочний арешт подільників колишніх власників Промсвязьбанка (ПСБ) Дмитра та Олексія Ананьєвих — Батраза Плієва і громадянина України Івана Підлужного, обвинувачених в розтраті коштів банку на суму понад 87,2 млрд руб. Як пише 24 березня російське видання "Комерсант", за версією слідства, на початку грудня 2017 року брати Дмитро і Олексій Ананьєви, які також оголошені в міжнародний розшук, будучи головами правління і ради директорів ПСБ, створили організовану групу для розкрадання грошових коштів з банку, у звʼязку з тим що Центробанк РФ в ході перевірки виявила численні порушення, повʼязані з кредитуванням.

У грудні 2020 року Окружний суд Лімасола (Кіпр) заарештував активи колишніх співвласників Промсвязьбанка Дмитра та Олексія Ананьєва та їхніх дружин Людмили і Дарʼї на суму до € 267 млн, пише російський Forbes.

Дмитро Ананьєв входив до опікунської ради в Російській Православній Церкві. Навесні 2006 року він був членом з оргкомітету з перебування в Росії мощей апостола Андрія Первозванного.

Теги: