За його словами, патріарша Церква – це Церква, яка об’єднує не лише окремі єпархії, а й різні митрополії. Митрополія – структура надєпархіальна, а патріархат – структура надмитрополича, і за цих десять років греко-католики дуже зрушилися вперед у цьому напрямку. Тільки в Україні за ці десять років в УГКЦ три нові митрополії – реальні, не титулярні.

«Очевидно, коли йдеться про те, ким є предстоятель, який об’єднує митрополії в Україні, Польщі, Канаді, США, Бразилії – то це патріарх», – зазначив Святослав.

При цьому він пояснив, що замало мати митрополії, такий Синод УГКЦ, який є сьогодні, як про це сказав папа Франциск у 2019 році: «Замало мати Синод, треба бути Синодом».

«Тому ті структури, які ми розвиваємо, треба ще навчитися правильно використовувати, жити ними і правильно формувати ту помісність, про яку ми говоримо. Тому, думаю, ми є патріаршою Церквою за суттю, а за формою щоразу повніше нею живемо. Думаю, визнання дійсності патріаршої Церкви, якою ми є, буде наступним етапом», – сказав предстоятель УГКЦ.

«Ми є патріаршою Церквою за суттю, а за формою щоразу повніше нею живемо», – цитує Святослава сайт УГКЦ.

Нагадаємо, УГКЦ вже давно прагне статусу греко-католицького патріархату, який в межах Римсько-Католицької Церкви мають деякі інші греко-католицькі Церкви Сходу.

Теги: