Серед  питань, що обговорювались, було надання грифа Міністерства освіти і науки України для програми «Основи християнської етики 1-11 класи». Цей предмет викладається в Україні з початку 1990-х років. Видано підручники та підготовлено тисячі учителів. Предмет, за словами Анатолія Козачка, користується заслуженою популярністю у батьків, учителів та учнів, оскільки володіє потужним виховним і світоглядним потенціалом.

Оскільки кожна навчальна програма має перегрифовуватися раз на 5 років, остання програма з основ християнської етики була поновлена у 2015 році, вона мала отримати гриф ще минулого року. Однак у травні 2020-го комісію, яка надавала гриф відповідним програмам і підручникам була розпущена. Зусиллями нового міністра освіти і науки України робота комісії з надання грифів програмам з духовно-морального спрямування була поновлена, але програма з основ християнської етики, з незрозумілих причин, і досі залишається без грифу.

Учасники зустрічі, серед яких були також народний депутат Віктор Мялик та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, попросили міністра  розв’язати цю колізію та прискорити видачу наказу про надання грифу важливим програмам духовно-морального спрямування.

Теги: