Віталію Кривицькому співслужили секретар Апостольської Нунціатури, повірений у справах, монсеньйор Себастіано Санна, канцлер о. Віталій Квапіш та настоятель храму св. Олександра о. Станіслав Інжиєвський. Свята меса транслювалася на "Ua:Перший".

На початку меси ординарій звернувся до вірних з поясненням, що сьогоднішня присутність о. Себастьяна Санни означає для дієцезії добру новину та передав слово представнику Апостольської Нунціатури.

На підтвердження цих слів о. Себастьяно Санна пояснив, що сьогоднішня новина полягає в тому, що храм св. Олександра у Києві піднесено до рангу і гідності катедрального храму Київсько-Житомирської дієцезії. Водночас катедральному храму св. Софії, що у м. Житомирі надано титул конкатедри. Він показав вірним декрет Конгрегації до справ єпископів та вручив його Віталію Кривицькому.

Після цього о. Емануїл Сабадах урочисто прочитав декрет вірним українською мовою. Читання декрету завершилося оплесками вірних.

Під час проповіді ординарій пояснив вірним причини свого прохання до Апостольського Престолу про надання храму св. Олександра титулу катедрального та висловив папі римському вдячність за надану для Київсько-Житомирської дієцезії ласку.

В цьому ж часі, на завершення урочистої меси в Житомирі, текст декрету Конгрегації до справ єпископів з приводу встановлення катедрального храму вірним прочитав єпископ Олександр Язловецький.

Фото lookmytrips.com

Теги: