Спостерігаючи за впливом Церков на життя людей в Україні, Йеннес де Мол відзначив УГКЦ як лідера громадської думки, зокрема в контексті міжрелігійної діяльності щодо певних напрямків.

Глава УГКЦ, насамперед, розповів послу, у чому полягає раціо присутності глави УГКЦ у Києві. Крім того, він провів короткий екскурс у історію Київського християнства, зокрема того, яке зберегло пам'ять неподіленої Церкви ще перед розривом між Римом і Константинополем 1054 року. Він розповів історію унійних рухів і пригадав, що цього року виповнюється 425 років Берестейської унії.

Святослав також поділився тим, як УГКЦ жила у підпіллі в часи Радянського Союзу, як виходила з катакомб та як 20 років тому папа Римський Іван Павло ІІ беатифікував її новомучеників. Таким чином, за його словами, УГКЦ почала щоразу ширше входити в контекст українського суспільства.

Святослав подарував послу Королівства Нідерланди в Україні книжку «Переслідувані за правду», яку гість прийняв з великим зацікавленням.

Говорячи про осідок глави УГКЦ у Києві, Святослав відзначив, що це питання історичної справедливості. «Ми повернулися додому, звідки почалося Київське християнство. І сьогодні київський майданчик дає нам можливість виконувати всі завдання помісної Церкви, яка є присутня в усій Україні і звертається до цілого українського суспільства, незалежно від конфесії. А також як глобальної Церкви, яка опікується своїми громадами по цілому світі. Києвоцентричність є частиною нашої ідентичності», – резюмував він.

Йеннес до Мол відзначив, що уважно спостерігав за позицією Церков щодо карантинних обмежень, щодо вакцинації. Йому було цікаво більше дізнатися про УГКЦ: яка її історія, яке бачення суспільних процесів, України загалом.

Зокрема, його цікавило, як УГКЦ вибудовує стосунки з іншими Церквами в Україні. Частину розмови сторони присвятили обговоренню екуменічної концепції УГКЦ.

Пан де Мол запитав і про роль Церкви в міжнародних стосунках, особливо коли йдеться про світову українську громаду. Його цікавило, як Церква опікується емігрантами, як вона розбудовувала свої структури на поселеннях, зокрема перед Першою світовою війною, між Першою і Другою, після Другої світової війни, і як сьогодні УГКЦ намагається рухатися зі своїм народом.

Посол Нідерландів попросив також розповісти, як вибудовується комунікація УГКЦ із українським суспільством, і відзначив її роль у трансформації українського суспільства.

Теги: