«Це вже 14 раз ми проводимо табір на цій території. Колись виникла ідея провести навчання для людей з порушеннями слуху на природі. Один з братів-перекладачів навіть запропонував свою територію, де ми облаштували імпровізований табір. Усім так сподобалося, що замість одного дня ми пробули тут аж три. А незабаром почали здійснювати тижневі виїзди для різних категорій інвалідів», – розповідає директор Департаменту праці серед людей з порушеннями слуху УЦХВЄ Павло Смаль, який в області опікується працею з інвалідами.

Ті, хто починав це служіння, ще пам’ятають час, коли на цьому місці не було ніякої інфраструктури: кухня і сцена містилися під навісами з плівки, відпочивальники мешкали винятково в наметах. Сьогодні тут уже є окреме приміщення кухні, магазину і кафе, п’ять літніх будиночків, туалет та душ, навіть молитовний дім. Частина відпочивальників так само селиться в наметах, бо ж їхня кількість щороку зростає і разом з волонтерами вже перевищує трьохсот. А на відкриття разом з гостями приїздить до півтисячі людей.

Відповідаючи на питання, «хто усе це фінансує?», Павло Смаль говорить: «В основному вкладаємо кошти різних жертводавців. Цього року, наприклад, вони профінансували бруківку та будівництво кафе й магазину. Наступного року дуже хочемо покращити житловий комплекс. Також є невеличкий реєстраційний внесок (400 грн. на тиждень), який роблять усі: як ті кому служать, так і ті, хто служить».

Загалом послужити в табір приїжджають волонтери в середньому з 15 церков з різних областей України.

Існує неписане правило для волонтерів і не тільки – посміхатись та бути привітними. «В основу табору ми заклали вірш з Послання до Галатів 5:13 – «любов’ю служіть один одному». Ми приїжджаємо сюди не для того, щоб нам служили, але щоб послужити комусь, і це приносить особливу радість», – підкреслює служитель. За його словами духовна сторона в таборі завжди стоїть не першому місці. Цього року тут обрали морську тематику та гасло «Велике плавання». У відповідній стилістиці прикрашено територію.

Оскільки не всі відпочивальники є членами церков (одна третина, як правило, ще не відвідують церкву), у них є можливість познайомитись з Богом. Кожного року у таборі є ті, хто знайшов тут шлях до Ісуса та покаявся у своїх гріхах. Є також десятки віруючих, які під час табору отримали хрещення, у тому числі – глухі люди.

«Єдність» – один із найбільших християнських кемпів для людей обмеженими фізичними можливостями, які проводять служителі УЦХВЄ. Робота у цьому напрямку ведеться також на Львівщині, у Чернівецькій області і деяких інших областях. Тим не менше, потреба в таких проєктах залишається велика.

На відкриття табору приїхало багато гостей. На урочистий лад присутніх налаштовував духовий оркестр «Осанна», дитячий гурт «Нотки» (популярний далеко за межами Волині) та інші виконавці. Привітати волонтерів і відпочиваючих прийшли представники влади: міський голова Ковеля Ігор Чайка та голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак.

Словом наставлення з присутніми поділились пастори церков міста і області, серед яких і старший пресвітер обласного об’єднання п’ятидесятницьких церков Михайло Близнюк. З Києва приїхав перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок, який поділився рецептом, як жити так, щоб завжди почуватися у формі, на основі Євр. 12:1-3.

Теги: