Це вже другий потік навчання – перший відбувався у червні-вересні минулого року. Цього разу програму опанували 75 слухачів, 68 з яких отримали сертифікати – це майбутні капелани, представники різних релігійних громад.

Як відзначає відповідальний за програму навчання, заступник голови ГФ «Капеланський патруль» Павло Царевський, географія проживання студентів – від Львова до Харкова, адже всі області, крім Чернівецької, Чернігівської та Закарпатської були представлені членами різних церков.

Голова «Капеланського патруля» Ярослав Малько каже: «Ми прагнемо якості в капеланському служінні, тому не поспішаємо в охопленні нових сфер та крок за кроком рушимо в розширенні діяльності. Першочерговою сферою діяльності капеланів є робота з жертвами домашнього насильства, а також з тими, хто здійснює ці злочини. Ще одна сфера нашої діяльності – душпастирська опіка персоналу виправних установ».

За словами голови формування, важливий напрям діяльності капеланів – тренінги з командоутворення (team building). Для цього використовують збори в «Табір Максимум». Перший відбувся у травні, другий заплановано на вересень.

«Всюди, де є праця з колективом, важливо будувати взаємини, спрямовані на підтримку один одного» – зауважує Ярослав Малько. Саме для цього розроблена програма табору, в якому правоохоронці разом з відпочинком навчаються розуміти особливості рис характеру колег та бути підтримкою у різноманітних ситуаціях.

Нагадаємо, сертифікаційна програма «Капеланське служіння з основами психологічного (кризового) консультування» була розроблена, щоб сприяти набуттю професійної компетентності капеланів на базі закріплення основних релігійних принципів служіння та оволодіння методами психологічного супроводу особистості в кризових станах, а також для надання загальних знань та спеціальних навичок, необхідних для звершення капеланського служіння.

Загалом програма складається з п’яти модулів: капеланський (практичний), богословський, правовий, психологічний та лідерський.

Серед викладачів програми як українські капелани та офіцери поліції, так і їхні американські та канадські колеги.

Зокрема, у викладанні брали участь: Олексій Білошицький (перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України), Михайло Вершинін (начальник Управління патрульної поліції Донецької області), Денис Черемісін (командир батальйону Донецького Управління патрульної поліції), Євгенія Іванченко (керівниця відділу з взаємодії з громадськістю Донецького Управління патрульної поліції), Людмила Крячко (головний психолог Служби судової охорони), Дмитро Шелудько (відповідальний за міжнародну співпрацю, Служба судової охорони), Кирило Недря (доцент кафедри філософії та політології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін та психології поліцейської діяльності), Олександр Корнієнко (підполковник служби цивільного захисту ДСНС, заступник начальника відділу вогнезахисту та пожежогасіння Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту, пастор Української Євангельської Церкви).

Капелани з великим досвідом роботи у правоохоронних структурах інших країн також викладали та ділилися своїми матеріалами. Це Грег Янг (капелан ФБР), Мінді Расселл (старший капелан Північної Каліфорнії), Хілар Алкок (капелан поліції Торонто), Ольга Вестфолл (капелан, підполковник Військово-повітряних сил США), Олег Гулін (капелан округа шерифа Лос-Анджелеса, автор методичного посібника «Поліцейський капелан»).

Серед вітчизняних викладачів Ярослав - Малько (голова громадського формування «Капеланський патруль»), Павло Царевський (секретар Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України), Геннадій Валуєв (Уповноважений від Української Євангельської Церкви за співпрацю з силовими структурами України), Рустам Фатуллаєв (старший пастор церкви «Скинія», військовий капелан), Андрій Калита (священик Православної Церкви України), Андрій Зелінський (заступник керівника Департаменту військового капеланства патріаршої курії Української Греко-Католицької церкви, доктор політології), Анатолій Кушнірчук (громадський діяч, волонтер, парламентер, помічник пастора Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів), Олександр Соляник (магістр педагогіки, пастор), Володимир Червонніков (священик Православної Церкви України).

Після завершення навчання та отримання сертифікатів капелани розпочнуть служіння для правоохоронних підрозділів та устано

Теги: