Мова йшла про недоцільність ратифікації Стамбульської конвенції, необхідність заборони комерційного сурогатного материнства, вдосконалення державної сімейної політики та сприяння єднанню суспільства в умовах російської агресії.

Пояснюючи позицію ВРЦіРО проти ратифікації Стамбульської конвенції, архієпископ Православної Церкви України Євстратій (Зоря) наголосив, що церкви і релігійні організації активно залучені в процес надання допомоги жертвам домашнього насильства, створили міжконфесійний сайт «Зупини насильство!» та розробили посібник для священників, лобіювали прийняття профільного законодавства у 2017 році та готові надалі працювати над його покращенням. Натомість, за його словами, релігійна спільнота не сприймає ідеологічне навантаження Стамбульської конвенції, в якій просувається "гендерна ідеологія", а виступає за розвиток національного законодавства.

Митрополит Ніжинський та Прилуцький УПЦ (МП) Климент (Вечеря) висловився критично щодо урядового проєкту Закону України «Про допоміжні репродуктивні технології» (№ 6475 та альтернативні № 6475-1 та № 6475-2), який пропонує легалізувати сурогатне материнство, адже істотні зауваження до його тексту з боку релігійної спільноти не були враховані розробниками.

“Ми, звичайно, хочемо, щоб демографічна криза зупинилася в Україні, але правильним шляхом – завдяки підтримці сімей, відповідального материнства і батьківства”, – зауважив єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів наголосив, що парламент має серйозно замислитися, чи доцільно гаслами про наповнення бюджету від послуг комерційного сурогатного материнства прикривати цю, за його словами, аморальну, ганебну діяльність, яка по суті є торгівлею українськими дітьми та сексуальною експлуатацією жінок. “Необхідно покращити державну сімейну політику, але для цього треба створити Міністерство у справах сімей, дітей і молоді”, – підкреслив священник УГКЦ.

Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко звернув увагу парламентарів на необхідності відновлення Національної експертної комісії з питань суспільної моралі, щоб профільний закон у цій сфері знов мав належний механізм практичної реалізації. “Держава, яка не звертає уваги на моральне здоров’я нації, не матиме успіху”, – зауважив єпископ.

Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій також порушили питання доопрацювання законопроєктів, які стосуються реєстрації релігійних громад в умовах адміністративної реформи, права постійного землекористування, зменшення вартості опалення та природного газу для приватних некомерційних закладів освіти – дитячих садків і шкіл, у тому числі заснованих релігійними організаціями.

“У ці складні часи нам треба об’єднатися. Для цього слід зняти з порядку денного парламенту ті питання, які збурюють наше суспільство та роз’єднують, натомість працювати разом по питаннях, де є згода”, – заявив Геннадій Білорицький, юридичний радник президента Об’єднання іудейських релігійних організацій України.

Зі свого боку голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук запевнив релігійних діячів у відкритості до діалогу, до дискусій і спільного прийняття рішень. Він зазначив, що більш прості питання можна вирішувати одразу, зокрема реєстраційні, земельні, тарифні питання. Щодо складних питань будуть продовжуватися консультації з представниками ВРЦіРО та профільними комітетами парламенту.

На завершення голова Верховної Ради підкреслив, що зараз дуже важливий період, і всі повинні усвідомлювати, що і влада, і релігійні організації мають насамперед піклуватися про добробут, безпеку і спокій наших людей.

“Ми не маємо права сіяти паніку, бо це все породжує крах довіри, а довіра – це є найцінніше, що є в суспільстві. Тому будемо працювати, будемо рухатися у цьому напрямку разом”, – сказав Руслан Стефанчук.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко, голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Сергій Кальченко, голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

Теги: