У своєму слові після літургії Вселенський патріарх Варфоломій закликав "до гарячої молитви всім серцем за збереження миру в Україні".

"Справді, слід беззастережно протиставити можливості нової війни у Європі внаслідок ескалації насильницької риторики та мілітаризації кордонів між Росією та Україною. Ми закликаємо до міцного миру, стабільності та справедливості в регіоні. Мир — це питання вибору, і його мають розділяти всі сили, які беруть участь у цьому надзвичайно складному та делікатному геополітичному контексті. Обов’язок усіх нас – молитися за мирне вирішення конфліктних ситуацій та беззастережну повагу та захист прав та гідності людини та активно сприяти їх мирному врегулюванню", - сказав патріарх, якого цитує Кyiv-pravosl.info.

"Ми твердо переконані, що неможливо зберегти і гарантувати світ поза шляхом діалогу, який скасовує умови, що ведуть до насильства та війни. Мир походить від взаємної поваги та співпраці. В умовах зростаючої невизначеності в людських справах слово Церкви має бути чітким посланням примирення та миру, любові та справедливості, братерства та солідарності", - продовжував патріарх.

"Закликаємо всі сторони йти цим шляхом діалогу та поваги міжнародного права, щоб покласти край конфлікту і дати всім українцям можливість жити в гармонії. Зброя – це не вихід. Навпаки, вони можуть лише обіцяти війну та насильство, скорботу та смерть. Як нещодавно сказав наш улюблений брат Франциск, Папа Римський: «Давайте не забувати: війна це божевілля». Всі служителі церкви, всі представники релігійних традицій, всі владні, всі люди доброї волі, кожен з нас повинен закликати до мирного вирішення цієї небезпечної ескалації слів і означає, що вага важка і зловісна на голову українського народу. Мовчання та байдужість не варіант. Немає миру без постійної пильності, тому ми всі «засуджені» до миру, а отже, призначені для постійної боротьби за його встановлення та оборону. Нехай благословить вас усіх Бог любові та миру!" - закінчив Варфоломій свійй виступ.

Після служби відбулося спілкування учасників молитви з Вселенським патріархом.

Вселенський патріарх закликав «до гарячої молитви» за Україну

Теги: