Під час зустрічі обговорили питання практичної взаємодії з церквами на рівні міста щодо можливості церков прийняти внутрішньопереміщених осіб та подбати про них, в т.ч. на території храмів; можливості використання підвалів церков як укриття; проведення навчання для духовенства щодо надання домедичної допомоги.

Рада єпископів Львова заявила, що за необхідності готова приймати людей у храмах і укриттях. Також вони відзначили важливість надії та спокою в громаді та неприпустимість поширення панічних настроїв.

«Постійна молитва – це наша дієва зброя. Маємо бути разом з нашими парафіянами постійно, і щоб вони знали, де можна знайти священика, в разі відсутності телефонного зв’язку. Разом, в єдності, з Божою поміччю, зможемо пережити цей непростий час», – додав єпископ-помічник Львівської архієпархії УГКЦ Володимир (Груца).

З листопада Львів почав підготовку до розгортання територіальної оборони через загрозу вторгнення російських військ. Львівська міськрада вже затвердила план дій, якщо Росія розгорне на території України повномасштабну війну. Серед них – навчання мешканців бойовим навикам та наданню домедичної допомоги, розвиток оборонної інфраструктури, підтримка матеріально-технічного забезпечення батальйонів, що будуть працювати у Львові та на території області.

Окрім того, нещодавно мер міста Андрій Садовий заявив, що Львів готовий забезпечити безперебійну життєдіяльність комунальних служб, підприємств та організацій в умовах надзвичайної ситуації, пов’язаної з загрозою вторгнення Росії.

Теги: