Згідно з Євангелієм в день, коли з небес на Ісусових апостолів зійшли вогненні язики Духу, апостоли заговорили різними мовами, щоб надалі здійснювати покликання йти до народів і проповідувати вчення Христове. Сходження Святого Духу обіцяв апостолам Христос у день Свого вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на 50-й день після Воскресіння.

Тому свято ще зветься П'ятидесятницею. Українці називають його також Зеленими святами, бо здавна в час зміни весни на літо замаюють оселі зеленню-клечанням, посипають долівку травою.

У християнській символіці зелена барва так само означає життя. Зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають храми й церковні подвір'я, а священники освячують оберемки зелені, які люди приносять до церкви.

Цікаво, що образ Трійці українці шанують ще з дохристиянських часів. Різдвяний трисвічник, що зветься "трійця", колядки про створення світу, гаївки-веснянки, троїстий знак на писанках свідчать про духовні дохристиянські традиції. Можливо, найцікавішим відгомоном стародавніх вірувань стали громадські звичаї взаємодопомоги, які трималися в українському суспільстві аж до середини ХХ століття.

Свято П`ятидесятниці присвячене зішестю Святого Духа на апостолів, які зібралися разом у Сіонській світлиці в Єрусалимі на 50-й день після Воскресіння Христова.

За переказами, сповнившись Святого Духа, Петро та інші апостоли почали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали. Це так вразило людей (в більшості своїй юдеїв), що багато хто увірував в Ісуса Христа, і того ж дня близько трьох тисяч людей прийняло святе хрещення. Відтоді кількість християн щодня збільшувалося.

Свято Трійці, по суті, є днем становлення Церкви Христової.

Теги: