Новий глава УГКЦ наполягатиме перед Папою Римським на створенні Патріархату УГКЦНовий провідник Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) вважає розвиток Церкви умовою для одержання нею статусу Патріархату, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Глава Церкви сказав, що у вівторок він буде у Римі, де зустрінеться з Папою Римським Бенедиктом, оскільки це є обов’язком і візитом ввічливості.

Святослав (Шевчук) також твердить, що під час Синоду було підготовлено багато питань, які необхідно подати Папі Римському, стверджуючи, що кожна східна Церква просувається до Патріархату.

Святослав (Шевчук) сказав, що після багаторічних переслідувань Церква стала на шлях дозрівання, і висловив переконання, що він подасть Папі Римському певні елементи української зрілості.

Разом із тим глава Церкви вважає, що різні механізми, політична кон’юнктрура є другорядним фактором у цьому процесі.

Нещадавно колишній глава УГКЦ Любомир (Гузар) повідомив, що сьогодні в УГКЦ не знайти тих, хто б не підтримував ідею Патріархату.

Раніше про наміри просуватися до нового статусу Церкви - автокефалії - висловлювався Предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. "Цей статус має вінчати наші зусилля, - сказав він в інтерв'ю «Русский Newsweek». - Але спочатку треба досягти єдності".

Як повідомив керівник департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців, серед духовенства Святослав (Шевчук) вважається молодим і динамічним керівником, і припустив, що він буде робити акценти на молодь, яка є майбутнім Церкви.

Теги: