Черкаський "Білий лотос" - єдиний буддійський храм у ЄвропіТуристичною родзинкою Черкас по праву можна назвати буддійський храм "Білий лотос", який височіє на Дніпрових пагорбах. Ця будівля – єдиний буддійський храм у Європі, повідомляє Прес-центр. Тут вивчають древню філософію та опановують бойові мистецтва. Ідея започаткувати храм з'явилася у голови буддійської громади Черкащини Володимира Скубаєва після шестирічного паломництва до Лаосу.

– У храмі, який близько 20 років тому збудував наш Учитель Володимир Скубаєв, є чимало унікальних речей, – говорить наставниця школи "Ша-фут-фань" Оксана Пархоменко. – Під час спорудження учні випадково натрапили на древню статуетку воїна в шоломі, зроблену із неземних металів. Як кажуть знавці буддійської культури, саме з наших країн нібито починався рід батьків останнього Будди.

Черкаський "Білий лотос" - єдиний буддійський храм у ЄвропіПеред святинею усіх зустрічає Біла ступа, яка є символом жіночої енергії, Всесвіту та земних стихій, розповідають члени буддійської громади. На території ж храму альтернатива Білій – Чорна ступа (чоловіча енергія), під якою розташована пірамідальна кімната з каменем космічного походження Бен-Бен, вершина якого спрямована вниз. За словами наставниці школи, "сильна енергія фігури здатна заряджати людину позитивною енергією та навіть зцілювати". У храмі є й два кам'яні воїни, привезені з Лаосу, яким по 7 тисяч років. На вершині будівлі височіє старовинний 300-річний дзвін, за віруваннями, його звучання очищує душу.

Єдиний в Європі буддійський храм "Білий Лотос", збудований в 1990-х роках. Він є прообразом знаменитого буддійського храму в Лаосі. В архівних документах знайшли запис про те, що 7 000 років тому на території Черкаського озера - а тоді тут був острів - вже був храм (при підготовці фундаменту був знайдений камінь, на якому зображений Будда в масці воїна). На вході в келії встановлені дві фігури древніх воїнів, привезених до Черкас з Тибету.


У храмі проводять екскурсію, але необхідно домовлятися безпосередньо на місці.

Теги: