Після війни... СпогадиСелівачов М.Р. Після війни... Спогади. - К.: Центр пам'яткознавства НАН України і УТОПІК, 2015. - 592 с.; іл. 64

Спогади професора М.Р.Селівачова (нар. 1946 р.) - про його дитинство в Києво-Печерській лаврі, навчання в Ленінградській Академії художеств, професійне та громадянське становлення в колі української художньої інтелігенції 1960-х рр. Яскраво змальовано перипетії військової служби, праці в охороні й реставрації пам'яток історії та культури, роки аспірантури, захист дисертації в Московському університеті, численні подорожі, наукові експедиції, міжнародні конференції в різних регіонах колишнього Радянського Союзу, Європи, Америки.

У своїй книзі автор подає унікальні особисті свідчення з епохи, що на очах відходить у історію. Тут і побутові деталі життя мешканців лаври 1950–1970-х, і натурні словесні замальовки різних типів відвідувачів заповідника, починаючи від релігійних прочан і до цілком атеїстичних екскурсантів радянської доби. Дуже промовисті враження про навчання в славнозвісній пітерській Академії художеств, перипетії військової служби, дисидентський досвід, працю в галузі охорони й реставрації пам’яток історії та культури, експедиції та подорожі багатьма країнами світу, зустрічі з видатними сучасниками та просто цікавими людьми.

Книга обсягом 656 сторінок видана навесні 2015 р. за ініціативи Києво-Печерського заповідника, Центру пам’яткознавства НАН України й Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. У ній близько 200 чорно-білих і кольорових ілюстрацій, додано іменний покажчик, анотацію та зміст англійською мовою. Відповідальний редактор – кандидат історичних наук Костянтин Крайній, літературний редактор – Клара Максимович, дизайн і художнє оформлення Анатолія Будника. Рецензенти: доктор мистецтвознавства, професор А.Пучков; доктор мистецтвознавства, професор М.Сенкевич; кандидат історичних наук, доцент О. Титова.

Подивитися перші сторінки книги можна тут

Замовити кнгу можна у автора за @-адресою mik_sel@ukr.net (вартість на 01.08.2015 становить 80 грн.)

Див. також:  «"Капище сердца" Михаила Селивачева», Петр Марусенко, газета «Дзеркало тижня», 5 червня 2015 р.

Теги: