У резиденції Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира в Києво-Печерській Лаврі 25 березня відбулося засідання Синоду УПЦ. Синод ухвалив рішення про офіційне запрошення Предстоятеля РПЦ Патріарха Кирила здійснити архипастирський візит до України (журнал №01). Члени Синоду висловили сподівання, що «цей візит сприятиме зміцненню церковної єдності та подоланню церковних розколів в Україні».
Синод, як інформує офіційний сайт УПЦ, також ухвалив рішення про створення комісії з підготовки візиту Патріарха Московського на чолі з керуючим справами УПЦ, архиєпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном (Юрчуком). 

Члени Синоду УПЦ також заслухали рапорт єпископа Сумського і Охтирського Євлогія (Гутченка) щодо викрадення в ніч з 23 на 24 березня цього року зі Спасо-Преображенського кафедрального собору Сум чудотворної Корсунської ікони Божої Матері. Синод ухвалив рішення «звернутись до Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка з проханням взяти під особистий контроль ведення справи та зробити все можливе для знайдення та повернення викраденої чудотворної Корсунської ікони Божої Матері» (журнал №04). 

На своєму засіданні Синод також затвердив представлений проект «Концепції Української Православної Церкви щодо розвитку паліативної допомоги в Україні» (журнал №05). 

Синод ухвалив рішення про внесення в святці Української православної Церкви ім'я Святого благовірного князя мученика Йоанна Путивльського (журнал №06); причислення до лику місцевошанованих святих Сімферопольської єпархії ігумені Параскеви (Родимцевої) (журнал №07); причислення до лику місцевошанованих святих Херсонської єпархії блаженної Домніки Ликвиненко (журнал №08); причисллення до лику місцевошанованих святих Глинської пустині схимитрополита Серафима (Мажуги); схиархимандрита Андроніка (Лукаша); схиархимандрита Серафима (Романцова) (журнал №09).

Теги: