Конкордат з Ватиканом ухвалила Чорногорія -- перша сучасна держава, в якій переважає православне населенняПарламент Республіки Чорногорія затвердив конкордат з Ватиканом. Документ, який підписали у червні 2011 р., регулює правовий статус Католицької Церкви в незалежній від 2006 р. Чорногорії, передає Католицький оглядач.

Конкордат замінює попередній договір, який був укладений 1886 р. з тодішнім князівством Чорногорія. Конкордат (лат. concordatum — угода) — договір між Папою Римським, як головою Римсько-Католицької Церкви та іншою державою, який регулює правовий стан Римсько-Католицької Церкви в данній державі, а також відносини цієї держави з Святим престолом.

Чорногорія стала першою сучасною державою, в якій переважає православне населення (70% православних), що уклала таку угоду. Причому у країні проживають лише близько 5% католиків.

Стосунки влади з духовними лідерами православної більшості в Чорногорії залишають бажати кращого. Деякі аналітики вважають, що підписання конкордату відбулось у відповідь на тиск на священиків Сербської Православної Церкви з метою визнання автокефалії Православної Церкви в Чорногорії.

Візит прем'єр-міністра Лукшича до Папи Бенедикта XVI, що відбувся перед підписанням конкордату, в країні зустріли критикою. У Чорногорсько-Приморській єпархії Сербської Православної Церкви заявили, що конкордат безпосередньо порушує конституцію країни, яка гарантує рівноправність віруючих.

Теги: