У Московському Патріархаті незадоволені працею Міжнародної змішаної комісії в справах богословського діалогу між Римо-католицькою і Православною Церквами, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сatholicnews.org.ua.

За словами митрополита Іларіона (Алфєєва), її праця не приводить до кращого розуміння різниць, які склались між Церквами. У інтерв’ю для німецького агентства KNA глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Патріархату визнав, що ці різниці затираються і виникає враження, що їх немає. Тим часом, «якщо діємо так, якби різниць не було чи були невеликі, коли потребуємо представити богословські традиції наших Церков як максимально зближені – обдурюємо самих себе».

Митрополит Іларіон вважає, що у богословському діалозі необхідно чітко окреслити різниці між двома визнаннями. Потім обидві Церкви повинні собі взаємно допомогти у зрозумінні логіки розвитку багатовікових богословських традицій. Малоправдоподібним він вважає відмову католиків чи православних від своїх традицій і розуміння свого служіння, які сформувались протягом століть.

Одночасно митрополит додав, що бачить «позитивну динаміку» у католицько-православних стосунках від часу понтифікату Бенедикта XVI, коли відносини між двома Церквами значно покращились. Він також вважає, що Папа Франциск «дивиться на православну Церкву з любов’ю і повагою» і сподівається, що спільну мову у стосунках можна буде знайти.

Раніше, кілька разів під час теперішнього понтифікату, митрополит Іларіон висловлював надію на розвиток співпраці з Католицькою Церквою в сфері охорони християнських цінностей та переслідуваних християн у світі.

Теги: