Франциск створив Комітет фінансової безпеки Ватикану 8 серпня був опублікований лист Папи Франциска у формі "motu proprio" щодо боротьби з фінансовими злочинами. Продовжуючи діяльність Бенедикта XVI у сфері боротьби з незаконними операціями у фінансовій сфері, Франциск своїм листом підтверджує намір Святого престолу протистояти відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сatholic-media.org.

Папа зазначив, що хоче "підтвердити готовність Святого престолу користуватися принципами і юридичними інструментами, розробленими міжнародним співтовариством" в цій сфері. Згідно з новим документом понтифіка, всі дикастерії Римської курії, структури і співробітники Святого Престолу, некомерційні організації, що мають юридичний і канонічний статус і знаходяться на території міста-держави Ватикан, зобов'язані діяти згідно з ватиканськими законами у сфері боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму, а також дотримуватися заходів, прийнятих проти суб'єктів, які загрожують миру та міжнародній безпеці.

Документ передбачає суворий контроль за ватиканськими установами, пов'язаними з фінансовою діяльністю. Його слід здійснювати Відділу фінансової інформації Святого престолу. Цей захід приймається за рекомендацією комітету Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму "Moneyval".

У апостольському посланні Франциска йдеться також про створення Комітету фінансової безпеки, статус якого доданий до папського документа. Мета цієї структури полягає в координації діяльності компетентних органів Святого престолуі міста-держави Ватикан у сфері запобігання та боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

Теги: