23 листопада в Токіо, Японія, відбулася панахида та громадські поминальні заходи за жертвами Голодомору – геноциду в Україні. Українці Японії та місія УПЦ Київського Патріархату в цій країні висловили вдячність вірянам церкви Святого Альбана Англіканської церкви в Токіо за безкоштовне надання приміщення для проведення панахиди, а також регулярних богослужінь, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Близько 50 українців та їх друзів, а також дипломатичний корпус Посольства України у Японії взяли участь у поминальній службі пам’яті жертв Голодомору, організованій громадою Української Православної Церкви Київського Патріархату у Токіо. Очолив заупокійну молитву настоятель української православної громади у Токіо – священик Павло Королюк. У заході також взяли участь посол України в Японії Ігор Харченко, представники духовенства Римо-Католицької та Англіканської церкви Японії.

На поминаннях було присутню багато дітей. У своїй проповіді до мирян отець Павло Королюк наголосив на важливості виховання дітей в українському дусі, навчанню їх історії, якою б вона не була гіркою та важкою, бо, знаючи правду про події, вони будуть розуміти зло та біль, які є у світі.

Посол України в Японії Ігор Харченко у своєму слові до присутніх зазначив, що українці пам'ятають про всіх загиблих під час Голодомору і тих, які загинули нещодавно у війні на Донбасі. Пам’ять про загиблих дає силу на продовження боротьби і тільки так Україна переможе.

У другій частині мітингу-реквієму українська громада в Японії «Краяни» та всі присутні запалили 120 свічок та виклали їх у формі гербу України, що палав у центрі столиці Японії поруч з Токійською вежею.

Для допомоги бійцям Добровольчого українського корпусу було зібрано більше 10 000 гривень.


Теги: