30 січня, у день св. Антонія Великого, митрополит Ієрапольський Антоній (Щерба) відзначив свої день народження (сповнилося 69 років) та іменини, а також третю річницю інтронізації на Предстоятеля УПЦ (Константинопольського Патріархату) в США, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Як повідомляє президент Консисторії УПЦ (Константинопольського Патріархату) та голова Комітету з правових питань Асамблеї канонічних православних ієрархів Америки єпископ Памфілійський Даниїл (Зелінський), «три роки тому назад відбулася офіційна інтронізація Високопреосвященного Митрополита Антонія як четвертого митрополита Української Православної Церкви США в Українській Православній Катедрі Св. Андрія Первозваного у м. Сілвер Спрінг штату Меріленд. У присутності 20 ієрархів з різних православних юрисдикцій Північної Америки та представників інших християнських громад, владика Антоній прийняв Архипастирський жезл Первоієрарха нашої Церкви».

У вітальному листі Вл. Даниїла зазначається: «від імені всього духовенства, Ради Митрополії, Консисторії та вірних Української Православної Церкви США ми молимося, щоб Господь дарував йому мир, захист, здоров'я та довгих днів "правдиво навчати" слова Божої істини».

Привітання главі УПЦ в США надійшло також від Вселенського Патріарха Варфоломея.

Митрополит Антоній (в миру Іван Іванович Щерба) Ієрапольський — первоієрарх Української Православної Церкви (Константинопольського Патріархату) в США. Народився 30 січня 1947 у місті Шарон, Пенсільванія, США, в родині Івана та Дорофеї Щерба. Навчався богословія в українській православній семінарії святого Андрія у Вінніпегу, заснованій митр. Іларіоном (Огієнко), та соціології в університеті міста Вінніпега.

1 жовтня 1972 був висвячений у сан диякона, а 26 листопада 1972 — в сан священика. Свячення звершив єпископ Костянтин (Баган), майбутній первоієрарх УПЦ (Константинопольського Патріархату) в США.

Служив в Ембріджі, штат Пенсільванія і в Хаммонді, штат Індіана. Після висвячення в сан пресвітера навчався на теологічному факультеті Університету Лойоли в Чикаго і Університету Пердью в штаті Індіана. 29 травня 1985 прийняв чернецтво з нареченням імені Антоній на честь св. Антонія Великого, незабаром возведений у сан архимандрита.

6 жовтня того ж року був хіротонізований на архиєпископа Нью-Йоркського в Андріївському храмі в Саут-Баунд-Брук, штат Нью-Джерсі. Одночасно з хіротонією призначений ректором та адміністратором семінарії Святої Софії. У 1989 році також був призначений керуючим українськими православними парафіями в Австралії і Новій Зеландії.

На поч. 1990-х разом з Патріархом УАПЦ Мстиславом (Скрипником) брав участь у архієрейських хіротоніях єпископів нововідродженої УАПЦ в Україні.

Глава УПЦ Константинопольського Патріархату відзначив 69-річчя і ювілей інтронізації11-12 березня 1995 року разом з усією УПЦ США і діаспори був прийнятий на правах автономії під омофор Константинопольського Патріархату з визнанням за ним архієрейського сану і єпископської гідності.

У 1997 року возведений у сан архієпископа. У 2010 році був обраний скарбником Постійної конференції канонічних православних єпископів Америки Асамблеї канонічних єпископів Північної Америки і поставлений на чолі її комітету з фінансових справ.

Після кончини Предстоятеля Української Православної Церкви (Константинопольського Патріархату) в США митрополита Костянтина (Багана) архієпископ Антоній був обраний 21 травня 2012 року місцеблюстителем Митрополичого престолу.

6 жовтня того ж року Собором духовенства і мирян УПЦ (Константинопольського Патріархату) в США був обраний її Предстоятелем. 14 листопада 2012 р. обрання митрополита Антонія Предстоятелем Української Православної Церкви в США затвердив Патріарх Константинопольський Варфоломій I. Інтронізація відбулася 26 січня 2013 в українському православному соборі св. Андрія Первозванного в Silver Spring, штат Меріленд.

Теги: