Перша українська церква в Бухаресті шукає приміщенняУ Бухаресті створюють першу українську церкву. У липні в румунській столиці відбулось парафіяльне зібрання української громади за участю тимчасового повіреного у справах України в Румунії Теофіла Рендюка та дипломатів Посольства України у зв‘язку із заснуванням першої української церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Vidia.org і Мolbuk.ua.

Очолить церкву отець Дмитро Колотило. Він призначений Румунською Патріархією та Українським Вікаріатом з Румунії настоятелем. У ході парафіяльного зібрання отець Дмитро запропонував, щоб церква носила назву Покрови Пресвятої Богородиці, свято яке відзначається 14 жовтня. Він сказав, що кожен початок є важким, але він покладається на підтримку всієї української громади Бухареста, яка офіційно налічує 240 осіб.

Також було обговорене питання приміщення української церкви. Перша пропозиція полягала в тому, щоб богослужіння українською мовою відбулося у підвалі Бухарестського монастиря Кашин, а інша стосувалася спорудження дерев'яної церкви.

У свою чергу, голова Союзу Українців Румунії Микола Петрецький запевнив, що українська церква у Бухаресті буде фактором збереження української мови та культури та пообіцяв, що СУР підтримувати українську церкву, включно у питанні спорудження приміщення.

Започаткування богослужіння українською мовою у Бухаресті відбудеться відповідно до реалізації домовленостей, досягнутих під час недавнього офіційного візиту до Румунії Президента України Петра Порошенка.

Також під час зібрання обговорили підтримку Румунською Православною Церквою процесу становлення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Нагадаємо, що в іншій частині світу — в Канаді — найстаріша українська церква стане відкритою для туристів. 

Теги: