В Італії громаді УГКЦ передано храм, а в Об’єднаних Арабських Еміратах освячено першу каплицю УГКЦ9 жовтня з благословення архієпископа і митрополита Салерно Луіджі Моретті було урочисто передано історичний храм святого апостола Андрія для служіння і потреб українській громаді. У ці ж дні владика Йосиф (Мілян), ієрарх УГКЦ, освятив у Дубаї першу каплицю УГКЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Літургію в храмі апостола Андрія очолили апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії єпископ Діонісій Ляхович та архієпископ і митрополит Салерно Луіджі Моретті у співслужінні душпастирів з інших міст: о. Романа Кривого (м.Авеліно ) – координатора з душпастирства УГКЦ південного регіону Італії, о. Ігора Стуса (м. Помпеї), о. Ігора Данильчука (м. Казерта), о. Миколи Хом’яка (м. Капуа) і місцевого душпастиря  о.Івана Борина (м. Салерно).

Почесними гостями на святі були генеральний консул України в Неаполі Віктор Гамоцький, директор місцевої дієцезальної фундації «Мігрантес» Антоніо Боніфаччо, голова Українсько-італійської асоціації Ольга Тарасюк, парафіяни з інших громад.

Під час проповіді владика Діонісій наголосив на єдність двох Церков різних обрядів, але однієї віри: «Перед входом до храму мене вразила ікона, яку я побачив на ньому: обійми двох братів, апостолів Петра та Андрія. Сьогодні цей храм передано українській громаді. Це є чіткий знак обіймів та єдності між двома Церквами з різними обрядами, з різною національністю, але з тією самою вірою, тим самим Хрещенням, тією самою Євхаристією. Цей дар свідчить нам про дві сестринські Церкви - репрезентовані двома апостолами і братами: Святим Петром і Святим Андрієм», - сказав він.

На завершення щирі привітання лунали з уст дітей української школи святих Володимира і Ольги. Відбулося освячення води, мировання та нагородження почесними грамотами.

В Італії громаді УГКЦ передано храм, а в Об’єднаних Арабських Еміратах освячено першу каплицю УГКЦУ ці ж дні владика Йосиф (Мілян), ієрарх УГКЦ, освятив першу каплицю УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Каплиця, розташована в Дубаї на території римо-католицької церкви святої Марії, є першою українською станицею в ОАЕ. Громадою опікується капелан УГКЦ в ОАЕ о. Юрій Юрчик. Його стараннями 1 вересня було засновано каплицю.

Станом на сьогодні громада УГКЦ в ОАЕ налічує близько тисячі осіб.

Теги: