В Афінах відкрилася фотовиставка «Афон і Україна – подорож крізь століття»18 грудня в Афінах відкрилася фотовиставка директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні «Афон і Україна – подорож крізь століття», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Захід пройшов під егідою Посольства України в Греції в культурному центрі Webster University, розташованому в історичній частині Афін біля Акрополя. Організаторами виступили Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні (м. Київ) та Асоціація української діаспори в Греції «Українсько-грецька думка» (м. Афіни) за підтримки Вебстерського університету (Webster University) в Афінах і Паломницького центру Української Православної Церкви.

На фотовиставці, присвяченій 1000-літньому ювілею давньоруського чернецтва на Афоні, автор робіт Сергій Шумило представив понад 50 фоторобіт. На знімках можна побачити кадри з життя і побуту афонських ченців, внутрішнє убранство святогірських храмів, архітектуру і види афонських монастирів, скитів і келій, природу святої гори.

Відкрив захід посол України в Греції Володимир Шкуров. Також перед присутніми виступила голова Асоціації української діаспори в Греції «Українсько-грецька думка» Галина Маслюк.

Присутні послухали лекцію про історію святої гори, відбулася презентація видавничих проектів МІАСУ в ході якої комплекти книг, присвячені 1000-річній афонській спадщині, були передані в дар бібліотекам Афінського університету, української недільної школи в Афінах та інших установ.

В рамках міжнародного соціального проекту «Діти просять миру» захід відвідала група дітей із зони АТО на Донбасі. З вітальним словом перед присутніми виступила координатор проекту Ганна Крисюк.

На завершення заходу директор МІАСУ всім присутнім подарував іконки прп. Іоанна Вишенського Святогорця і Собору всіх Святогірських преподобних.

Теги: