Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала донька князя Ярослава Мудрого та королева Франції, Анна Київська та чотири року тому Паризька єпархія УГКЦ купила храм та згодом відкрила парафію Святих Бориса і Гліба, при якому діє Культурний центр Анни Ярославни.

Розпочалося святкування покладанням квіті до пам’ятника Анни Київської за участю владик Бориса (Ґудзяка), єпарха Паризького, та Гліба Лончини, єпарха Лондонського; посла України у Франції Олега Шамшура; голови Репрезентативного комітету українських товариств Франції Тараса Горішнього; Союзу українок та представників органів місцевої влади Санліса. Після покладання квітів виконали гімни України та Франції. Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертв Голодомору та політичних репресій, який встановлено поряд із пам’ятником Анні Ярославні.

Центральним моментом святкування стала літургія в абатстві Святого Вінкентія, яку очолив владика Гліб у співслужінні з владикою Борисом, протосинкелом о. Михайлом Романюком, о. Юрієм Лещинським, який є адміністратором храму Святих Бориса та Гліба в Санлісі та о. Тараса Шагала з Відня.

УГКЦ відзначила у Франції День Анни Ярославни Київської

Святкування продовжилися виставкою українських митців, які творили в Парижі в першій половині ХХ століття, та конференцією Віти Сусак, авторки монографії «Українські митці Парижа, 1900–1939». Також відбулася презентація Культурного центру Анни Ярославни в Санлісі. Згодом відбулося представлення Української академії лідерства, яка вже другий рік поспіль бере участь у травневих святкуваннях Дня Анни Ярославни. Цьогоріч були присутні два з п’яти осередків Академії - Харків та Полтава.

На завершення відбулася молитва-концерт Вечірні Пресвятої Богородиці італійського композитора Монтеверді у виконанні хору «Les Goûts réunis», під керівництвом Домініка Дегремона з м. Нантер.


Анна Ярославна — середня дочка святого великого князя Київського Ярослава Мудрого та його другої дружини Інгігерди — дочки короля Шотландії і Швеції.

Теги: