Загалом Всесвітній саміт зібрав понад 600 учасників з різних країн світу, серед  яких Єгипет, Індія, Пакистан, Південний Судан, Центральноафриканська Республіка тощо.

Під час саміту Майк Пенс зустрівся з великою групою ключових представників країн Східної Європи та Азії, оскільки саме на цих територіях найбільше порушуються права віруючих.
Учасник зустрічі народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян  дав коментар з цього приводу: «Ми говорили про необхідність захисту українських віруючих різних конфесій - протестантів, греко-католиків і  православних на окупованих територіях в Донецькій, Луганській областях та в Криму. Варто сказати, що підтримка Адміністрації США та особисто  Віце-президента Майка Пенса в цьому питанні залишається незмінною».

Він також підкреслив важливість проведення подібного заходу на міжнародному рівні: «В усьому світі християни піддаються переслідуванням , тортурам і вмирають за віру в Ісуса Христа. З  кожним роком  ситуація лише погіршується, про що свідчать останні події на Близькому Сході, в Північній Кореї, Сирії, Іраку, Пакистані тощо. Тому потрібно привернути увагу світової спільноти до цієї проблеми, знайти  шляхи її вирішення, аби  не допустити повторення жорстоких випадків нападу на християн».

За словами Павла Унгуряна, зараз як ніколи потрібно об’єднатися в молитві за жертв релігійних переслідувань і просити в Бога підтримки та захисту, щоб мати змогу вільно та безперешкодно прославляти ім’я Бога.

На цьому ж заході заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоієрей Микола Данилевич порушив тематику "антицерковних" законопроектів в Україні.

Теги: