У програмі концерту прозвучали органні твори відомих західноєвропейських авторів, зокрема Йоганна Себастьяна Баха, Олів'є Мессіана, Ніколаса де Грігні, Моріса Дуруфле. Музичні твори перепліталися з медитаційними текстами, які читав о. д-р Хрістіан Гартль, генеральний директор «Реновабіс». Бенефіс проводився в період підготовки Церкви до свята П’ятдесятниці, коли в усій Німеччині відбуваються благодійні збірки для християн Центральної та Східної Європи.

Від УГКЦ на концерті були глава УГКЦ владика Святослав, владика Петро (Крик), апостольський екзарх Німеччини та країн Скандинавії, владика Ярослав (Приріз), єпарх Самбірсько-Дрогобицький, і владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, адміністратор Патріаршої курії УГКЦ.

На закінчення концерту до присутніх від імені Постійного Синоду УГКЦ звернувся владика Богдан. Він зауважив, що П’ятдесятниця − це свято надії і життя. Саме тому у візантійсько-українській традиції того дня вживаються ризи зеленого кольору, а Святий Дух називається «життєдайним».

«Україна, − зауважив промовець, − нині дуже потребує надії, адже впродовж трьох останніх років ми живемо в стані неоголошеної війни, яка розпочалася протизаконною анексією Кримського півострова, а відтак – перейшла у військову агресію, яку спровокувала і веде надалі Російська Федерація».

Секретар Синоду пригадав досвід спілкування з дітьми однієї зі шкіл, які знаходяться поблизу лінії розмежування. Учениця 11 класу Наталя відповіла на запитання про подальше навчання, що піде вчитися до української армії, щоб захищати Батьківщину і рідну маму. Натомість молодші школярі, на запитання, про що вони мріють, збентежено відповіли, що вони ні про що не мріють, адже довкола них іде війна…

«Це жахливо, − підкреслив Секретар Синоду, − коли в дітей крадуть можливість мріяти. Це злочин позбавляти молодь надії і перспектив».

На тлі цієї трагедії, яку переживає український народ, великою підтримкою і знаком надії є акція солідарної помочі, яку вже понад 25 років виявляють своїм братам і сестрам в Україні німецькі католики. Владика Богдан подякував керівництву «Реновабіс» і всім співпрацівникам та благодійникам Фонду за щедру допомогу, якою вони підтримують надію людям і додають сили у змаганні за краще й гідне майбутнє народам, які крок за кроком визволяються від тоталітарного минулого.

Насамкінець представник УГКЦ уділив усім присутнім архієрейське благословення, прохаючи їх надалі продовжувати молитися за мир в Україні та в усьому світі.

Теги: