Вечір відбувся при православному духовно-культурному центрі Парижа і проводився в рамках заходів знайомства з православною східно-християнською спадщиною у Франції. Було приурочено до 1000-річчя давньоруського чернецтва на Афоні і 850-річчя заснування Старого (Нагірного) Русика на Святій Горі.

В рамках вечора відбувся показ документального фільму «Тисяча років на Афоні», знятого телеканалом «Інтер». Перед присутніми виступили автор фільму, головний редактор телеканалу «Інтер» Антон Никитін, і директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило, які розповіли про 1000-літні зв'язки Київської Русі та Афона, про духовну спадщину святогірського чернецтва і про сучасне значення Афона як міжнародного духовно-культурного центру вселенського православ'я.

Вів вечір доктор Сорбонни і представник Міжнародного інституту афонської спадщини у Франції о. Йосип (Павлінчук).

У заході взяло участь понад 200 осіб, в основному французи. Гості жваво цікавилися історією і спадщиною Афона і православною східно-християнською традицією, задавали багато питань.

Крім того, під час перебування в Парижі знімальною групою телеканалу «Інтер» були зняті сюжети про православ'я у Франції, а також про паризький період життя і філософську спадщину відомого уродженця Києва та релігійного філософа Миколи Бердяєва.

Як повідомлялося раніше, Міжнародним інститутом афонської спадщини (МІАС) проводяться в різних містах Європи духовно-просвітницькі заходи, присвячені 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні. Зокрема, такі заходи МІАС вже були проведені в Женеві, Римі, Лондоні, Оксфорді, Кембриджі, Страсбурзі, Мілані, Неаполі, Афінах, Салоніках, Гамбурзі, Варшаві, Празі, Карлових Варах та інших містах Європи, під час яких жителів європейських міст знайомлять з православ'ям і духовною спадщиною Афона.

Фото afon.org.ua

Теги: