Посли «Русского мира»  причащаються у католицького єпископа?  

Посли «Русского мира» причащаються в католиків?

16 квітня в  18.00. за ініціативою польських  дипломатів у архієпископському  соборі Святого Михайла та  Святої Гудули (Брюссель) відбулася  поминальна служба за загиблими  у Смоленській області в авіаційній кастрофі президентом Лехом Качинським, його дружиною та  супроводжуючими їх офіційними особам Польщі. На церемонію було запрошено практично весь дипломатичний корпус Брюсселя, в тому числі акредитовані при ЄС та НАТО послів.

Наприкінці  служби стався скандал, який активно обговорююється зараз брюссельським бомондом. Справа в тому, що по завершенні служби два російські посли - Володимир Чижов (постпред при ЄС) та Олександр Романов (посол у Королівстві Бельгія) встали разом з католиками в чергу до причастя, а потім обцілували руки католицького бельгійського єпископа. Присутні в храми журналісти зауважили, що таке "ревна поведінка" послів православної держави, можливо, пояснюється "модою на дружбу" з Польщею після трагічної загибелі Л. Качиньського.

 Втім  у  такій формі вона знітила не  тільки російських дипломатів, а  й численну католицьку паству, що зібралася в соборі. Отримати  роз'яснення такої дивної поведінки  у самих "новоспечених католиків"  не вдалося, бо вони посідали  в лімузини і прожогом залишили місце події.



Олег Покальчук, для "Релігія в Україні"

Теги: