За словами єпископа, на сьогодні на території Угорщини перебуває велика кількість іноземців. Окрім тринадцяти офіційних національних меншин, до яких належать українці, до Угорщини постійно прибувають громадяни з азіатських та латиноамериканських країн.

У зустрічі взяли участь духовенство різних національностей. Кожен душпастир мав можливість представити присутнім душпастирство у своїх громадах та виклики, які постають перед ними. Україну представляв отець Дам’ян Габорій, священник для українців в Угорщині.

Отець Дам’ян розповів, що до Угорщини із України постійно прибувають люди у пошуках кращого життя, тому для УГКЦ це виклик. Незабаром буде потреба опікуватися українцями в різних місцевостях Угорщини. Виклик для українців греко-католиків - мати свій храм і приміщення для зустрічей. Серед проблем є також співпраця з органами українських самоврядувань на території Угорщини, не всі члени яких хочуть підтримувати релігійну діяльність громади. "Хочу подякувати католицькій  ієрархії  за допомогу, яку ми відчуваємо, щоб духовно надати опіку нашим вірним", - завершив священник.

Також учасники зустрічі обговорили тему Євхаристійного конгресу, який відбудеться наступного року в Будапешті, та домовилися про регулярні зустрічі, щоб легше було координувати та реалізовувати душпастирські проекти для мігрантів в Угорщині.

Теги: