З благословення глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія митрополит Мелетій вручив в дар митрополиту Пимену архієрейський жезл.

"Чернівецько-Буковинська єпархія бажає митрополиту Пимену многа літ служіння Церкві Христовій. Саме з рук митрополита Сочавського і Редеуцького Пимена в Чернівецько-Буковинську єпархію передали благодатний вогонь на Пасху, – говориться на ФБ-сторінці єпархії. – Під час свого візиту представники Чернівецько-Буковинської єпархії мали змогу молитовно вшанувати мощі святого покровителя Буковини - великомученика Іоанна Сочавського. Православні Церкви об’єднані любов’ю, для них немає кордонів і мовних пріоритетів, тому що в їх основі знаходиться Христос. Представники Румунської Православної постійно молитовно з нами розділяють наші церковні свята, зокрема настоятелі монастирів Путна та Сучевиця".

Наприкінці цього тексту йде такий допис: "Нажаль, представники ПЦУ Михальча вважають, що румуномовні віряни УПЦ розпалюють міжнаціональну ворожнечу". При цьому не пояснюється, про що йде мова.

Разом з тим відомо, що Румунська Православна Церква ще з 1990-х років поширила свою юрисдикцію на території Чернівецької та Одеської областей, де має свої румунські парафії. 27 липня 2019 р. Синод ПЦУ на чолі з митрополитом Епіфанієм утворив Православний румунський вікаріат ПЦУ для релігійних організацій (релігійних громад та монастирів) в Україні з переважаючим числом етнічних румун.

Теги: