5 вересня 2019 року в місті Венеція, яке є центром згаданої митрополії (кафедральний собор святого великомученика Георгія), відбулася зустріч із митрополитом Геннадієм (Зервасом).

Під час зустрічі сторони обговорили питання розбудови Православної Церкви України, її визнання спільнотою Помісних Церков, а також питання майбуття української православної діаспори на теренах Італії та Мальти. "Митрополит Геннадій запевнив українську делегацію в тому, що Вселенський Патріархат у жодному разі не має мети змінити національну ідентичність православних українців в Італії, але ставить за мету, щоби у храмах Італійської митрополії були українці, які мали б змогу молитися до Бога рідною мовою. Важлива проблема, за словами владики Геннадія, яка зараз перешкоджає цьому – недостатня кількість україномовних священників для таких парафій на теренах Італії", - йдеться на сайті ПЦУ.

Українська церковна делегація висловила подяку митрополиту за турботу про українську православну паству в юрисдикції митрополії Італії і Мальти Константинопольської Церкви.

7 вересня єпископ Васильківський Лаврентій очолив літургію в храмі святого великомученика Димитрія в місті Болонья (Італія). Йому співслужили представники делегації Православної Церкви України та священнослужителі Константинопольського Патріархату прот. Петро Оверко та прот. Андрій Григораш.

Теги: