Літургію в каплиці Трьох Святителів відслужили митрополит Антоній і архієпископ Даніїл у супроводі численних священників‚ які приїхали з різних парафій підтримати семінаристів і розділити з ними цю радісну подію. На святкування також прийшли всі працівники Консисторії та численні миряни‚ зокрема, зі сусіднього «Українського села». Настановчу проповідь виголосив о. Василь Шак‚ котрий навчав бути щирими та справжніми християнами, зокрема, звертався до семінаристів із настановою на майбутнє‚ бо кожен із семінаристів відіграє важливу і неповторну роль у житті не тільки семінарії, а й багатьох парафій УПЦ у США.

Семінарія Святої Софії була відкрита 1975 року. Будинок для неї разом із ділянкою Церква купила у родини одних зі засновників Нью-Йоркської біржі, які жили поряд. Будинок семінарії має домашню атмосферу, є помешкання для семінаристів. Абітурієнти, які приїжджають із України, повинні пройти курс англійської мови, адже всю теологію викладають англійською.

Після літургії владика Антоній подякував Джекові Родіцькому з Мейплвуду (штат Нью-Джерзі) та Карен Ферраро з Філадельфії (штат Пенсільванія) за щедру й не першу пожертву Церкві $5,000. Церковні нагороди за допомогу церкві отримали о. Теодор Мазур, Василь Пекорар, Ігор Ґебура і Михай Годенюк. Опісля відбувся святковий обід.

Теги: