Основними гістьми-промовцями першої зустрічі душпастирів єпархії був єпископ-помічник Стрийської єпархії Богдан Манишин та пані Мирослава Матвіївська, представниця Лондонської єпархії Пресвятої Родини.

Семінар розпочався з доповіді владики Богдана про адміністрування, катехизацію, себто передавання віри, та душпастирство родин як вияв єдності УГКЦ. Будучи єпископом-помічником Стрийським, владика Богдан також є головою Координаційної Ради з питань душпастирства у кризових ситуаціях, і його друга доповідь стосувалася ролі та відповіді Української Греко-Католицької Церкви на потреби воєнного часу. У своєму дискурсі владика Манишин заторкнув важливі теми, що стосуються душпастирювання і, що дуже важливо, допомоги та участі церковних осіб та структур у реабілітації воїнів, родин тих, хто воюють та й усіх тих, кого заторкує війна.

З теми про роль УГКЦ у воєнний час розпочався другий день семінару, що був присвячений важливій темі захисту вразливих осіб. Мирослава Матвіївська, координатор захисту вразливих осіб у Лондонській єпархії, у двох сесіях представила теоретичні та практичні аспекти захисту.

У першій частині вона розповідала про захист вразливих осіб у церковному середовищі. Особливу увагу у цій частині доповіді зайняв канонічний контекст захисту та питання таємниці сповіді, яка у будь-якому випадку має бути дотриманою.

Друга частина доповіді про захист вразливих осіб стосувалася більш практичних речей. Йшлося про ідентифікацію насилля та вразливостей, про різні типи насилля та як на них відповідати, про ризики та їх оцінку, а також про просвітницьку діяльність та інформацію.

30 січня семінар завершився літургією та екскурсією у монастир Рошфор в очікуванні прибуття учасників єпархіальної конференції, що розпочалася пообіді та тривала до 1 лютого.

Теги: