"Це все відбувалось дуже швидко, — розповів деталі інциденту о. Іван. — Після завершення Літургії я повертався до будинку, де мешкаю. Він одразу при церкві. Коли витягнув ключі, щоб відчинити двері, до мене підбігла невідома мені жінка і намагалась відібрати ключі та потрапити до будинку. Їй це, очевидно, не вдалося, вона почала кричати, що цей будинок її, що храм скоро стане мечеттю".

За словами священнослужителя, жінка була дуже агресивною, згадувала пророка Мухаммеда. "Оскільки я повернувся до храму, то вона в нього не заходила. Я стояв у дверях, намагався її заспокоїти, але у відповідь чув тільки щось арабською", — розповідає о. Іван.

Священник викликав поліцію. І коли вона прибула, то не виявила у нападниці посвідчення особи. Вона намагалася втекти, але її затримали і відвезли у відділок.

"Не знаю чи це людина з порушеною психікою, чи релігійна фанатичка, а можливо провокація", — зауважує священник. Він також припускає, що агресію в жінки викликало те, що він був одягнутий у підрясник.

За словами парафіян, вони зауважили цю жінку ще коли йшли до храму і коли з нього виходили, але вона поводилися не агресивно, хоч і підозріло.

Отець Іван на парафії вже два роки, як була заснована ця громада. "Це перша така ситуація в Генті, — зауважує він. — Ми служимо в одному храмі разом з бельгійською римо-католицькою спільнотою. Вони мають першу Літургію о 9:30, а ми о 11:00. Я живу одразу біля храму. Район, у якому є храм, переважно є мусульманським. Але з усіма маю хороші стосунки. Вони всі знають, що я є українським священником".

Він припускає, що ця жінка взагалі не проживає в Генті.

Теги: