Захід розпочався літургією, яку українською мовою на церковному подвір'ї відслужили парафіяльний священник Іван Юрча та отець Василь Арделян зі села Сока Тіміського повіту. Літургія супроводжувалась співом церковного хору, під проводом священника-пенсіонера Івана Арделяна. Подія продовжилась концертом релігійних пісень у виконанні хору, який продемонстрував свій багатий репертуар та високу майстерність виконання.

У цій святковій атмосфері голова Мараморської філії СУР Мирослав Петрецький нагородив священника-пенсіонера іконома ставрофора Івана Арделяна, засновника та диригента хору, ювілейною грамотою від СУР за його внесок у збереження української духовності в Румунії та подарував йому букет квітів.

У заході також взяли участь заступник голови Марамороської філії СУР Юра Мочернак, заступниця голови організації села Вишівської Долини Марія Папарига, радник депутата СУР Александру Мочернак, представники місцевої влади, парафіяльної ради та місцевої організації СУР.

Упродовж 50 років діяльності, церковний хор брав участь у літургіях, у храмових святах в українських селах Мараморощини, у концертах колядок та паломництвах. У даний час хор має у своєму репертуарі численні церковні пісні та колядки. Окрім недільних служб та участі у великих святах протягом року, хор проводить щорічний різдвяний концерт колядок у церкві села Бистрий, утверджуючи таким чином традиційні різдвяні колядки, а також нові колядки, складені диригентом хору.

Традицію церковного хору продовжують діти Бистрянської парафії, підготовлені Юстиною Юрчею, які щороку на Різдво та Великдень виступають з концертом релігійних пісень та віршів.

Теги: