Урочистості розпочалися із спільної молитви за мир в Україні в католицькому соборі Святої Марії м. Гельсінки, яку очолив о. Роман Кіх, душпастир для українців-греко-католиків в Естонії та Фінляндії. У проповіді священник наголосив на важливості вибору пріоритетів у своєму житті, як духовних, так і національних, і на потребі за межами своєї Батьківщини зберегти власну духовність і культуру.

Програму святкування організували скаути-пластуни Фінляндії спільно з Товариством українців у Фінляндії. До присутніх зі словом звернулися тимчасовий повірений у справах України в Фінляндії Михайло Беллович Юнгер та о. Роман Кіх.

З нагоди святкування відбулася також вікторина з питаннями про Україну, пісенний конкурс та пластовий ярмарок. Метою пластового ярмарку було сприяння розвитку пластового руху у Фінляндії. Частину виручених коштів передали на потреби "Пласту" в Україні, зокрема на розвиток пластових осередків у східних та південних регіонах.

Також урочистою була літургія в неділю, 23 серпня, в Оттаві, Канада. У богослужінні взяли участь парафіяни собору святого Івана Хрестителя, представники Посольства України в Канаді та українські родини, які прибули до Канади.


Під час літургії о. Йоаким Ковальчук, служитель УГКЦ, звернувся з вітальним словом з нагоди Дня прапора та Дня Незалежності України. Він також зачитав привітання о. Гавриїла Габера, протоігумена провінції Пресвятого Серця Христового у Канаді, який, зокрема, написав: «Нам судилося стати учасниками творення нової української держави та втілювати у реальність одвічну мрію нашого народу, як в Україні, так і тут, у Канаді, бути гідними репрезентантами Батьківщини повсюдно. Стверджувати всією своєю сутністю, що ми – єдина нація, хоч би де ми були, що у нас – спільний дух, хоч би де билося українське серце. Словами і вчинками доводити нашу родинну єдність... Нехай ніколи не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, снаги і впевненості у власних силах, переконаннях та справах. З нами Бог та Україна!».

Учасники святкових дійств вшанували пам’ять українського поета Тараса Шевченка. У ході святкувань відбувся конкурс на кращу українську вишиванку.

Теги: