31 серпня паломники відвідали монастир «Живоносне Джерело». Вечірнє богослужіння в монастирі очолив Вселенський патріарх Варфоломій. Після служби глава Грецької Православної Архиєпископії Америки архієпископ Американський Елпідофор представив патріарху Варфоломію гостей зі Слов'янського вікаріатства. Константинопольський патріарх приділив гостям собливу увагу.


1 вересня члени паломницької групи молилися за літургією у соборі святого Георгія на Фанарі в Стамбулі з нагоди початку церковного новоліття. За богослужінням молилися всі члени Синоду Константинопольського Патріархату. На свято через епідемію COVID-19 не зміг прибути Єрусалимський патріарх Феофіл III.

"Під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку та організації Слов'янського православного вікаріату, відносини між Церквами в Америці, а також ситуацію в православному світі на сучасному етапі. Також було порушено питання неканонічних дій Російської Зарубіжної Церкви (РПЦЗ) останнім часом. Наприкінці зустрічі Вселенський патріарх Варфоломій вручив духовенству пам’ятні патріарші хрести, а також особисто підписав та надягнув епітрахілі для архімандрита Олександра та протоієрея Олександра на знак їхньої особливої ​​діяльності на благо Православної Церкви", - говориться на сайті вікаріату.

2 вересня паломники відвідали собор Святої Софії і побували на місці хрещення рівноапостольної княгині Ольги.

Теги: