Під час зустрічі в Дебрецені обговорювалося питання душпастирства українців в Угорщині. Було проаналізовано чотирирічну пасторальну роботу в церковній громаді Будапешта, обговорено виклики та проблеми, які постають перед українцями греко-католиками в Угорщині.

Отець Дам'ян розповів присутнім, що кожного року з України прибуває велика кількість людей у пошуках роботи, які поселяються у різних містах. З огляду на це виникла велика потреба українських шкіл.

У ході зустрічі душпастир представив потребу створення церковної фундації для підтримки релігійної діяльності. Також було обговорено питання візиту владики Степана Суса, голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, до Угорщини та організаційні моменти, пов'язані з Євхаристійним конгресом в Угорщині, який має відбутися у Будапешті наступного року.

На завершення зустрічі владика Филип прийняв запрошення відвідати парафію Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті.

Цього ж дня в Італії, в архієпископському палаці Мілану, відбулась зустріч владики Діонісія, делегата з повними правами апостольського екзарха для українців візантійського обряду, з Архієпископом Мілану Маріо Енріко Дельпіні. У зустрічі взяли участь також о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ в Римі, та о. Ігор Крупа, капелан української громади м. Мілану.

Під час зустрічі владика Діонісій висловив архієпископу Мілану вдячність за опіку над українською громадою та розповів про виклики та завдання УГКЦ в душпастирському служінні українським мігрантам в Італії. Архієреї також обговорили нові душпастирські потреби вірних УГКЦ на території Міланської архієпархії.

Архієпископ Дельпіні висловив вдячність владиці Діонісію за візит та запевнив його у співпраці з новоутвореним екзархатом УГКЦ в Італії.

Теги: